motorku

Co mám dělat, když nemám na to jít do práce?

Chci se zeptat co mám dělat, když jsem přišel o práci, už dva měsíce jsem doma a jsem bez finančních prostředků. Rád bych někam nastoupil ale nemám ani na doktory, ani na dopravu. Půjčku si vzít nemohu a žádného známeho kdo by mi půjčil také nemám. Jak se z této situace dostat? To si má člověk na to aby mohl do práce sehnat kárku a chodit se šrotem? Poraďte prosím.

Nejlepší odpověď
nyjono

A … proč jsi přišel o tu práci?

Proč nemáš na to do práce chodit??
A proč potřebuješ platit doktory? To ty nežiješ v ČR?
Ty nemáš zdravotní pojištění? Jestli ne, proč?
Přece, když potřebuju finanční prostředky, jak píšeš, tak se chová tak, aby o práci nepřišel.
A navíc, zaměstnance hledají skoro všude. A berou i brigádníky.

A ještě mě napadlo, že jsou i lepší metody pro kvalitní vyprázdnění než každý den po ránu víno. I když je levné.

Zamysli se nad sebou, než si začneš stěžovat.

Další odpovědi
ivzez

Za návštěvu lékaře se nic neplatí, klidně je můžete navštívit.
Platí se jenom na pohotovosti, ale Vy to můžete řešit přes den.

Doprava → odkud jste?
Zkuste pro začátek obejít potenciální zaměstnavatele v blízkosti.

Seženete-li práci, můžete zaměstnavatele po odpracování cca půlky měsíce
zkusit požádat o mimořádnou zálohu, o tu byste pak bral méně.
Někteří zaměstnavatelé novým zaměstnancům zálohu nabízejí sami.

Reezo

Zkus se obrátit na rodiče nebo na sourozence jestli máš nějaké…

Do této situace jsi se dostal jen ty sám a ty to musíš nějak vyřešit.
Já osobně mam nastavený kontokorent na kartě, abych mohl v případě potřeby vybrat 15 000,– pod limit.

Normální lidé kteří pracují si budují takzvanou železnou rezervu, aby měli nějaké rezervní finance pro výjimečné situace jako je například ta tvá. Pokud ti nepomůže rodina tak ti nezbude nic jiného než se u někoho zadlužit nebo ti nezbude nic jiného než jíž pod most.

GM

Kde bydlíš a co jíš, když jsi bez fin. prostředků! Za 2 měsíce už jsi mohl mít několik zaměstnání.

anonym

„Rád bych někam nastoupil“ … tohoto bych se držel, protože to je z tvého dotazu to podstatné a současně je to klíč k odpovědi. Někam nastup, ideálně do MHD a následně do nové práce (pokud na lístek MHD nemáš, můžeš tam dojít pěšky).

Brát si půjčky je nesmysl. Nechápu proč o takové blbosti vůbec uvažuješ dokud nemáš vlastní příjem z čeho bys půjčku asi tak splácel ? A na co by ti půjčka vůbec byla ? Ty potřebuješ stabilní příjem a ne nějakou jednorázovou půjčku, kterou nebudeš schopen splatit ani za sto let protože ji úroky budou donekonečna navyšovat a s každou zpozděnou splátkou se navýší ještě víc o pokutu.