LEONQA

Co mám dělat, když nedošel dopis do zahraničí?

Ahojte, chtěla bych vás požádat o možnou radu. V říjnu tohoto roku jsem poslala dopis kamarádce do Ruska, posílala jsem ho jako obyčejné psaní (neustále jí takto dopisy posílám), bohužel jí po dvou měsících ještě nepřišel. Nevíte někdo, co s tím mám dělat? Děkuji za každou odpověĎ! :)

Odpovědi
Drap

Napsat nový dopis. Nic jiného se s tím asi dělat nedá. Pokud máš doklad o odeslání, můžeš to reklamovat u ČP. Pokud byl dopis pojištěn, můžeš žádat i náhradu.

anonym

Odpovím na otázku. Zkus poštovního holuba, dopis nemá nohy.
-
Pokud to není doporučeně, neuděláš nic a můžeš doufat, že dorazí ještě v tomto století.

marci1

Pokud dopis odešel jako obyčejné psaní, tak se s tím nedá nic dělat. Možná, že jí ještě přijde, někdy se dopisy trochu „zatoulají“. Lépe je důležitý dopis poslat doporučeně, máte doklad o odeslání a lze jej reklamovat.

LEONQA

Asi mi nic jiného nezbývá než napsat ten nový dopis.
Když jsem na poště řekla (při odesílání toho dopisu), že bych chtěla potvrzení, tak na mě vyjela, že žádné potvrzení se nedává. I přesto, že na jiných poštách mi bylo vydáno. Už jsem z toho zmatená, tak jsem se chtěla jenom optat. Děkuji