Dan-Bohm

Co mam dělat, když mi nejde zapojit mikrofon do notebooku?

Dobrý den, potřebuji poradit, před pár dny jsem si koupil stolní mikrofon, ale když ho zapojím do mého notebooku, tak nefunguje! V notebooku se mi ani neukáže že je zapojený. Mam v notebooku jeden otvor na sluchátka i mikrofon zároveň a k tomu tam mam integrovaný mikrofon.

PS: Mikrofon se nezapíná.

Odpovědi
Hlada

Jestli je v ntb jeden konektor pro sluchátka i mikrofon, tak v něm samostatný mikrofon zakončený 3-pólovým jackem nemůže fungovat.
Je potřeba použít redukci 4-pólového jacku na dva 3-pólové. Zapojení jacku má dvě varianty, které se liší zapojením kostry a mikrofonu. Při nákupu je potřeba na místě vyzkoušet.

Rakira

chyba mikrofonu
pokud ti normalne funguji sluchatka je chyba mikrofonu
pokud ti ani normalne sluchatka nefunguji je chyba konektoru v pocitaci
pokud ti tedy sluchatka funguji je chyba mikrofonu a bez ho reklamovat
!ALE!
notebooky mivaji vetsinou konektory na 3 cerne vroubky takze pokud mas na mikrofonu (tim cim to davas do PC) jen 2 vroubky bez si to vymenit za 3 nebude ti to fungovat!

brillant

Zakupte si redukci pro připojení sluchátek a mikrofonu. https://www.al­za.cz/audio-4polovy-3-5mm-jack-2x-3-5mm-jack-d341926.htm?o=11

led

Skontrolujte, alebo nechajte si skontrolovať zapojenie konektoru. Sú tam 4 vodiče: Ľavý kanál, pravý kanál, mikrofon a spoločná „zem“.
Tu záleží či zapojenie je rovnaké v zdierke aj na kolíku, nie je stanovená celosvetová norma zapojenia konektoru. V odkaze si pozrite polohu „Ground“ a „mic“
https://www.go­ogle.sk/search?q=3­.5+mm+jack&tbm=is­ch&tbs=simg:CAQ­SjAEaiQELEKjU2A­QaAggKDAsQsIyn­CBpiCmAIAxIo7QHu­AbEIzwKvCOkTmgPqE7kIn­BKPPqU-wz2xPpM-jj60NMohqDSNPhow­kpPg8sBVOa0tve­biEGpJEzvoW4l81Hmgi­ANYhtaeFwExgGY2NCmQ5Sge­HA9AJYanIAMMCxCOr­v4IGgoKCAgBEg­S71svjDA&sa=X&ved=0a­hUKEwjJl7PE56zMA­hUhb5oKHb83Ak­wQwg4IGCgA

kontrola sluchátok a mikrofonu
1 – skúška na inom zariadení
a/ sú v poriadku, chyba je v pôvodnom zariadení
b/ nie sú v poriadku skonrolovať neporušenosť vodičov konektor-sluchátka
častá chyba býva poškodenie niektorého vodiča pri výstupe z konektora, pri vstupe do sluchátka

2 – kontrola zariadenia, mobilu
a/ uvoľnený kontakt konektoru
pomerne bežná chyba, ktorá by sa nemala stávať, je dôsledkom šetrenia na nesprávnom mieste. konektory bývajú prichytené dosť často úspornou technológiou čím sa spojenie stáva menej odolným voči „hrubšiemu“ zaobchádzaniu a konektor sa od kontaktu „odlepí“ – doporučujem servis s potrebným náradím

b/ softwarové nastavenie, tu si myslím, že podľa popisu, chyba nie je