agentpv

Co mám dělat, když jsem po bývalém majiteli bytu zdědil noční proud, na který už nemám nárok?

prostě topím vařím a ohrívám vodu plynem. Mám to odhlásit já- i když tomu vlastně nerozumím? Vždyť na faktuře EON vidí jak klesla spotřeba nočního proudu. Dají mi nějaké sankce?

Nejlepší odpověď
ivzez

Tzv. „noční proud“ již neexistuje, nyní se rozlišuje vysoký (VT)
a nízký (NT) tarif, oba se mohou střídat v průběhu celého dne.

Máte k dispozici kopii smlouvy, kterou uzavřel bývalý majitel?
Jakým způsobem na Vás odběr elektřiny převedl?
Stáhněte si z webu E.ONu Všeobecné obchodní podmínky (pozor na to,
kdy byla uzavřena původní smlouva → stáhněte si tehdejší a poslední
podmínky): https://www.e­on.cz/domacnos­ti/elektrina-a-plyn/dokumenty-ke-stazeni

Mohly by se Vám hodit i kontakty:
https://www.e­on.cz/o-nas/kontakty/pod­pora
__________

Poznámka:

Tarify d25D (8 hodin NT) a d35D (16 hodin NT) lze u některých
dodavatelů získat i v případě, že elektřinou netopíte. Já jsem si
takto zřídila tarif d35D u PRE. Platím sice o něco vyšší měsíční
poplatek, ale úspora za cenu elektřiny jej převyšuje.

V době NT peru, vařím apod., v přechodných obdobích (podzim
a jaro) topím přímotopem, přes zimu topím plynem.

aliendrone

ivzez>>> Prý existuje na internetu nějaký rozpis, kdy (čas) půjde NT, ale z toho co jsem vyhledal nejsem moc moudrý. Nevíte o tom něco bližšího? Díky!

ivzez

Ten rozpis se dá najít i u dodavatelů elektřiny,
mám dojem, že EON jej na svém webu má také.

Rozpis není jednotný, u každého distributora se trochu liší.
A neplatí po celý rok → u PRE se mění asi 9 × do roka.

cochee

To záleží na distributorovi, tedy podle geografické příslušnosti ČEZ Distribuce, E. on Distribuce a PREdistribuce (mapka na stránce https://www.e­lektrina.cz/dis­tribuce-elektriny ) . Já patřím pod ČEZ, tak jsem si našel ČEZáckou tabulku – https://www.cez­distribuce.cz/e­dee/content/fi­le-other/distribu­ce/cezdistribu­ce_pasmaplatnos­tintavt_prube­hove_mereni.pdf – je vidět, že tam existuje pro téměř každý druh odběru více variant, přičemž pokud k tomu není nějaký zvláštní důvod, tak zřejmě distibutor preferuje první variantu. Já jsem si to našel víceméně jen ze zvědavosti, protože sice mám zaveden NT/VT, ale jedu stále po staru na základě místního spínání mechanickými spínacími hodinami.