apo900228

Co mám dělat?

Dobrý den.Jak spustit zálohový disk?.Mám v PC disk rozdělený na 2 části-první:C- funguje,druhá část:D- nedá se připojit/je systému Windows odmítan přístup -objeví se info:disk není připraven,Děkuji za pomoc.apo

Nejlepší odpověď
nonnel

Zkus v nabídce Start otevřít Nástroje pro správu a po té Správa počítače. Tam vyber Správa disků a zjisti, jestli tam to písmeno disku je. Jestli že tam disk neuvidíš, tak je to špatné a musel bys jej znovu vytvořit, popřípadě zrušit a znovu vytvořit. Jestli tam je, zkus jej naformátovat. K vytváření nových svazků na HDD slouží velmi dobrý program Acronis Disk Director 11 Home (http://www.acro­nis.cz), ale je bohužel placený. Možná existují i neplacené programy.
Doplňuji:
Kdybys Nástroje pro správu v nabídce Start neměl, tak si je tam musíš nejdřív zobrazit. Pravá myš na hlavní lištu → Vlastnosti → Nabídka Start → Přizpůsobit → Nástroje pro správu systému (Zobrazit v nabídce Všechny programy a v nabídce Start).

Další odpovědi
anonym

Co myslíš tím „spustit zálohový disk“??
___
Máš D: naformátované? Pokud ano, jak k jeho ´znepřístupnění´ došlo (co´s dělal poté, co disk ještě fungoval)?
Máš na D: – případně, potřebná data?

apo900228

Hotovo.Musel jsem disk smazat/ve vlastnostech se objevilo že je prázdný bez údajú-nic moc tam nebylo/ a vytvořit a naformátovat nový.Stále mi psalo že se nedá připojit,ani formátovat,že je offine,ale nedal se spustit/nebo přihlásit.Musel jsem při čištění a mazání nepotřebných souborů udělat chybu,ještě jednou dík za rady,apo