22aa

Co mám dělat 28. 10., když platí lockdown kvůli pandemii koronaviru?

Dobrý den.
Mám problém.
Vyhodil jsem po tátovi většinu CD a elektro bude zavřené kvůli viru.
Prosím nevíte sice mám TV problém vyřešen, až dohraju všechny VHS, co mám dělat, když je lockdown i o svátku?
Řekli to na ČT24. (máma to říkala Verče)
Jakou pohádku nebo film pustit na TV 28. 10. když bude vir půl roku (lockdown) a musíme nosit kabanosy s rouškou (roušky) a šátky (chomutovy) i venku?
Děkuji, 22aa.

Nejlepší odpověď
ivzez

Odkazy na filmy či pohádky ke stažení sem dát nemůžeme, protože bychom
odkazovali na obsah chráněný autorským právem a porušovali bychom zdejší pravidla.

Co se třeba trochu učit? (V češtině bys měl přidat.)

Další odpovědi
elkon

Žádný lockdown zatím není. Jestli jsi svéprávnej, tak se zabavíš a nebudeš se na takové hlouposti ptát.

da ny

Můžeš jít s někým z rodiny na procházku do přírody.
Hlavně čti knihy, nemusí to být jen pohádky.
Hooodně to potřebuješ, uč se (hlavbě češtinu a slovní zásobu, vyjadřování).
Na internetu najdeš i něco o virech, včetně koronavirů a Covid 19. Vzdělávej se.
Pohádky jsou tam také.
Ano, vir nikam nezmizí. Časem zeslábne a panfemie nebude na věky.
Ve městě a v obci se nyní musí venku nosit roušky, pokud se potkáš s lidmi ve vzdálenosti do 2 metrů.

22aa

Ale bude už od rána a mě nebaví jenom čumět do zdi. A jak se mám učit češtinu když mě ten ministr zdravotnictví nepustí ani do tý blbý školy.

quentos

Češtinu se lze učit i doma. Nejen z učebnice, ale např. čtením knih.

ivzez

Poznámka:
Vir už tu zůstane, nebude tu jenom půl roku.

22aa

A jak to víš že tu zůstane vir na furt. To budu se nudit celý život nebo co?

quentos

S takovýmto přístupem zřejmě ano.
A kampak by asi tak měl zmizet?

22aa

Jakou pohádkovou knížku vybrat. Croodsovi?