annas

Co mají společného slova herold a heraldika?

Kdy se heroldi objevili, jsou i dnes?

Nejlepší odpověď
Katusa

Slovo heraldika bylo odvozeno od slova herold (znalec erbovních zvyklostí, ceremoniář na dvorech a při rytířských kláních, prověřoval správnost erbů a dohlížel na pravidla jejich tvorby). Převaha uplatnění heraldiky je ve středověku a raném novověku a s postupným rozšířením užívání a překračováním heraldických pravidel během 19. a 20. století klesá její význam mezi pomocnými vědami

Další odpovědi
vagra

Slovo heraldika – „nauka o erbech“ je odvozeno od pojmu „herold“. Toto slovo pochází z původních germánských slov „hariowisio“ a „hariowald“. Tato slova označují osobu, která zná symboly bohů a rodů.
Heroldi byli od poloviny 12. století na panovnických a šlechtických dvorech ceremoniáři, vyhlašující zprávy a právní rozhodnutí.

V současné době se o záležitosti heraldiky starají speciání úřady. V Česku stále existuje Heraldická komise.

Zdroj: Různé,např.Wi­kipedie