Drap

Co mají společného slova eskymo, nanuk a Eskymák?

Od čeho je odvozen jejich původ?

Nejlepší odpověď
annas

Eskymo = obchodní název nanuku. Nanuk – název podle jména Eskymáka v jistém známém filmu, původní význam je ‘lední medvěd. Nanuk je inuitský bůh – pán medvědů.

Eskymáky a Nanuka v našich krajích zpopularizoval více než třičtvrtěhodinový americký film Nanuk, člověk primitivní

Zajímavý je původ názvu Eskymo pro zmrzlinu či nanuk. Pojmenování pochází od francouzského dětského pleteného oděvu, který připomínal oděv Eskymáků. Obsah Eskyma je také „zabalený“, ale do čokolády.
http://pl.altar­ta.com/07_06/p­rzygotowanie-lodow-w-domu/

1. Eskymáci – "obyvatelé polárních krajů Sev. Ameriky a severní Asie s určitými společnými antropologickými a kulturními znaky; Podle ASCS

Původ výrazu Eskymák ze slova eskimo, které vytvořili příslušníci určitých kmenů. Význam – ten, kdo mluví jinou řečí; ten, kdo pochází z jiné země; ten, kdo jí syrové maso. Nebo sněžnice.
Někdy se používá název Inuit, ale název se vztahuje jen na část obyvatel.

2. Jinak nespisovně eskymák = sport. otočení lodí o 360 ° kolem podélné osy. Hlava přitom prochází pod vodou. Podle SNČ.

Podle různých zdrojů – např. Kniha všeobecné nevědomosti od kolektivu autorů atd.

Další odpovědi
ivzez

Původ uvedla Annas.

Já doplním, že mají společný chlad.

mojitek

Jak už napsala Annas.Jinak doplním,že „NANÚK“ znamená v eskymáčtině výraz pro ledního medvěda.

zjentek

Nevím, co mezi těmi mraženými výrobky dělá nanuk, když jasně zní tak teple!