Miroslavst

Co mají společného dukátové buchtičky s dukáty, jaký je původ tohoto pokrmu?

Dnes byly k obědu dukátové buchtičky s krémem. Tak mě napadlo proč se jim vlastně říká dukátové buchtičky? Co mají společného s dukáty?
Neměly by být tedy ve tvaru penízků než malých buchet?
Jaký má původ tento pokrm?
Máte je rádi?

Nejlepší odpověď
Jahoda

Ano, mám je moc ráda. Ač se to správně nemá, závidím Ti. Dala bych si je :DD

Další odpovědi
ReHu

Spojitost s dukátky netuším, ale už jsem je dlouho neměla. Budu to muset napravit 🙂.

BEAES

Asi proto, že jsou malé, před nakynutím a upečením jsou velikostu dukátu.

iceT

Jednou,ze zvědavosti nebo lenosti patlat se s těstem jsem si koupila ten polotovar na těsto,příště se s tím radši budu patlat.Bylo to blé…
Myslím,že svůj název by mohly mít podle krásné zlaté barvy,kterou mají,když je vytáhnete z trouby.Zlaté jako zlaté penízky…