autacek

Co mají společného s Linuxem písmena A: a B: pro označení disků?

Co mají písmena A: a B: pro označení disků společného s Linuxem?

Nejlepší odpověď
Dochy

Písmena „A“ a „B“ lze použít v označení /dev/sda a /dev/sdb což jsou jmenné odkazy typicky na první a druhý pevný disk
ale dvojtečka „:“ není písmeno, tak doufám, že Ti nevadí, že jsem ji vynechal.

Další odpovědi
anonym

Co má vrtulový motor společného se stíhačkou ?

Pokud tam souvislost je, je nepřímá a je v ní zachycen určitý pokrok při řešení vlastně stejného problému různými metodami a odlišným pohledem na věc.

dubraro

Velmi málo. Označení diskových jednotek písmeny podle abecedy s dvojtečkou pochází již z osmibitového operačního systému CP/M, odkud jej kvůli zpětné kompatibilitě převzal operační systém MS-DOS a všechny následné OS Microsoftu. V systémech unixového typu se diskové jednotky označují jinak, tváří se v podstatě jako adresáře v adresářovém stromu s jediným kořenem.

anonym

Jinak platí:

A: je ekvivalentem /dev/fd0
B: je ekvivalentem /dev/fd1

Tak by zřejmě mela znít odpověď na položený dotaz přesně.

anonym

Pokud ještě vnímáme historickou alokaci označení A: a B: pro disketové mechaniky, která se dnes z jakési setrvačnosti stále dodržuje.