Lucijej

Co mají lidi proti žábám?

Podělte se o názory, proč lidi obecně negativně vnímají žáby, obzvláště ropuchy?
To je trocha bradavčité kůže pro ně tak hnusná?
Uznávám, že o jarních večerech dokáží dělat pěkkný brajgl, ale jinak…
Doplňuji:
http://www.ves­mir.cz/files/o­br/nazev/1996_466­_01:gif/type/html

Nejlepší odpověď
quentos

no to by mě taky zajímalo. Jsem totiž opačný extrém, kam se u mě doma podíváte, všude žáby, ať už plyšové jako záložka či talisman, nebo látkové ve formě praktické tašky, nebo plastové na hraní… nejbližším přátelům a příbuzným občas taky kvákám místo odpovědi a Francouzům bych za jejich žabožroutství nejradši udělal to, co oni dělají tradičně žábám, i přes to, že jsou chráněné.
Bude to nejspíš z poloviny tak, jak říkáte, a z poloviny za to může zřejmě lidová slovesnost, zejména pohádky (ropuchy na prameni, kontrast žab a krásy princezen, vedle nichž by se jevilo odporné prakticky jakékoli zvíře, apod.), které už žábám připsaly lidské vlastnosti – ty už jim tak snadno nikdo neodpáře, podobně jako sovám nikdo neodpáře „moudrost“ (měřil jim někdy někdo IQ?) nebo liškám vych… nost („protřelost“, vychytralost).

Další odpovědi
anonym

Já mám žáby docela ráda. Před barákem žije na keři rosnička , občas vynáším ze zápraží obrovskou ropuchu (v rukavici nebo v kýblu) a od rybníčku na jaře skokaní koncerty poslouchám ráda. Lepší než rámus od aut…

Damiana

Taky to nechápu, mě nevadí žádné zvíře (jen klíšťata nemusím).
Žáby jsou podle mne neprávem zaškatulkovány (spolu s pavouky, hady, apod.) mezi havěť, které se lidé štítí. Možná za to nejvíc může lidová slovesnost, která jim přidělila nadpřirozené, ale veskrze negativní vlastnosti – také s nimi vždy „kamarádily“ ne moc fajn osoby (čarodějnice, příslušníci podsvětí, šílenci…). Každý ale krásu vidí někde jinde. Stejné je to i u lidí. Jeden vidí ropuchu, druhý princeznu (prince). (Kolikrát by bylo lepší, kdyby někdo radši zůstal žábou – nebo se v ní proměnil – tak byl možná zábavnější.) Záleží ale na tom, kdo se dívá a jak se dívat umí.:-)

anonym

Vážně nevím. Mně se naopak všechny žáby líbí a ropuchu i vezmu do ruky. Jenom jsem dlouho žádnou neviděla – jsou u nás ohrožené.

Illines

Zaby mi nevadi a kdo si ponecha na zahradce ci ve skleniku,udelaji sluzbu,umi zatocit s haveti,ktera neni zrovna napocna k rustu zeleniny ci kvetin.Zaby jsou symbolem cisteho prostredi.
Doplňuji:
sotek-napomocna

Drap

Proti řábám nic nemám, ale nemám je rád protože jsou podvodníci. Obzvláště ropuchy. Stovky jsem jich políbil, a žádná princezna nebyla.

beer

Podle mne proto, že lidé čím dál víc ztrácejí kontakt s přírodou, dokonce jim až vadí. Stačí, aby se někde v jejich blízkosti objevilo cokoliv jiného, jim málo známého, nezvyklého a už to v nich mnohdy způsobuje odpor. Přinejmenším pak do „jejich“ lidského prostoru nepatří.
Nemusí to být jen žáby, „odporných“ živočichů může být pro ně bohužel mnohem více..
P.S.: Mně ele brajgl může vyrobit třeba blízká diskotéka ap., ty žáby však balzám na duši a vzpomínky na dětství ))

Lucijej

Beer: S tim brajglem máš pravdu. Rodiče bydlí naproti zatopenému lomu a každou sezónu tu je žabí serenáda, dokud jsem tam trvale bydlela, tak mi to nikdy nepřišlo,a le teď, když k rodičům zajíždím na návštěvu, tak to vnímám kolikrát rušivě.

beer

No vidíš.. já ti to závidím )) Vždycky jsem jako kluk a později na vandru rád v noci koukal vleže na oblohu a poslouchal žabky nebo les – paráda ))

beer

Příspěvek smazán administrátorem.

Damiana

Ááá – teď teprve jsem si přečetla quentosovu odpověď. Koukám, že máme hodně podobný názor – i co do výrazů – neopisovala jsem!:-)

Lucijej

Věřím Ti :o)

Damiana

Vida, jak je to snadné…:-))))))))))))

Lucijej

To´s mi, guentosi, udělal radost :o) Já žáby taky zbožňuju. Pár jich přímo chovám a mám s pousta serepetiček s jejich motivem.
Jsou to taková nedoceněná zvířátka......