jarní VLK

Co maj lidi proti bezdomovcum ?

Doplňuji:
dudu jsem uz prez ctiri roky na ulici a chlastu mymo oslav ve vzdalenem rodisti jsem se chlastu netknul . Vybral jsem si tento zivot sam doma bylo hur nez my je ted ale presto jsem nepodlehl zadnym nastraham ulice jsem podstivi SQOTTHER a nestydim se za to VLK855 / SVB plzen (svobodna vlci bouda) :)

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
dudu

chastaji

Chlast jim rozloží osobnost i charakter poté co ztratí motivaci žít jinak. Můj kamarád se chytil flačky už krátce po dokončení vysoké školy. Nejprve si zhoršil postavení v práci a pak postupně propíjel majetek po rodičích /les, pozemky a chalupu/. Svoji tragedii „korunoval“, když si prodal střechu nad hlavou /byt v Brně/ a začal zde žít v podnájmu. Nakonec se jako osmapadesátiletý starý mládenec o jednom víkendu oběsil v práci.
Doplňuji:
Kolego GVKB bez mučení a popravdě přiznávám, že uplatňované názory a vůbec celou Vaši filosofii nechápu a většinu názorů přijímám jako úlet dezorientovaného jedince. Nebo opravdu usilovná snaha většiny společnosti o uplatnění se, předání svého genetického dědictví po předcích, výchova potomků k obrazu svému a jejich zušlechtění cestou jejich nejvyššího vzdělání je „trapné“ divadlo, které hrubým způsobem narušuje ideologii většiny bezdomovců? Pak na adresu podobných vizionářů nelze, než velmi nahlas konstatovat „táhněte do háje“!!!

Další odpovědi
anonym

chastaji

Doplňuji:
Než by si koupili aspoň jídlo, tak jen všechno propijí, kdybys jim dal kus chleba, vzteky ho zahodí, to je odzkoušené, u nás ve městě dělají jen ostudu, opíjejí se do bezvědomí, zašpiní celé okolí, nemají vůbec snahu o jiný život

manon

stil mluvi

Doplňuji:
Tedy styl mluvy konkrétně tvůj :) Já nemám proti bezdomovcům vůbec nic, ani to nejmenší, chápu i to, že když se někdo nemeje, když ani nemá kde a nemá kde prát, že smrdí… Znala jsem hodné človíčky na dně…
Spíš jsou mi divní bezdomovci, co jsou furt na netu a tak nějak hýří hrubkami až více, než by činil skutečný bezdomovec. Řekla bych vtipné, kdyby to bylo vtipné.

Lakeysha

smrdi

Smrdí a stále žebrají prachy na chlast a kuřivo, což člověku otráví den. To je pomalu každý den nějaký a já neřikám, že žádnej z nich by si nezasloužil pomoc, že žádnej z nich ke svýmu stavu nemoh přijít jak slepej k houslím, většina si za to ale může sama…
Doplňuji:
Kamarádka mojí spolubydli(ona je taky „případ“) prý jednou, když po ní na Hlaváku chlápek somroval, že nemá za co se dostat domu do Ostravy, tak mu došla PŘÍMO koupit jízdenku a pak s nim došla k tomu autobusu a posadila ho do něj:-D Čučel prý jako puk. Asi se dobře poučil:-D…a tak se na ně musí…

suaeda

smrdi

Doplňuji:
Když jedu tramvají po Praze a náhodou si do ní sedne bezdomovec tak okolí je doslova zamořeno a lidi se držejí v uctivé vzdálenosti.

anonym

vypadaj ohavne

Doplňuji:
Vše je divadlo a bezdomovci jej nehrají tím narušují řád divadla!

david22

smrdi

Natt

smrdi

sevos

smrdi

led

Malé doplnenie, bezdomovcom s trvalým bydliskom sa môže stať každý človek a veľmi rýchlo. Nemá ubytovanie, ale platiť musí, aby o bydlisko neprišiel. Komplikované, ale je to realita.
Stačí malá nepozornosť a oheň je na streche. Takže byt máte, ale vo forme popola, a kým ho nedáte do aspoň obyvateľného stavu, ste bezdomovec. Ale všetky bytové platby musíte platiť, aj keď ich neužívate.
Takéhoto ´dočasného´ bezdomovca, pokiaľ sa nespustí a neklesne na mysli, v hromadnej doprave nespoznáte. Neplatí preň ani jedna z vami predvolených odpovedí.
zdroj: vlastná skúsenosť (ešte, že je leto)

led

Dobré je vložiť aj jiná odpověď, aby bolo viac možností.
V prvom rade si treba uvedomiť, kto je bezdomovec. Typov vzniku bezdomovectva je viacej
1 – vlastným pričinením,
2 – strata zamestnania, zdroja prijmu
3 – obeť cudzích zištných záujmov

Tak isto i typy bezdomovcov sú rôzne:
1 – aktívní, snaha začleniť sa naspäť do spoločnosti, veľakrát ho
ani od pohľadu nepoznáte, hľadá prácu, prípadne pouličný predavač „bezdomoveckého“ časopisu Notabene (Slovensko) podobný som videla aj v ČR
2 – pasívní – ten najkrikľavejší jav – bez snahy začleniť sa, žijúci ´voľným´životom, kde sa dá, park, kanál, les, znížená hygiena z toho vyplíva i vonkajší zjav „Když jedu tramvají po Praze a náhodou si do ní sedne bezdomovec tak okolí je doslova zamořeno a lidi se držejí v uctivé vzdálenosti.“

anonym

Souhlasím..