Lgee

Co má za smysl časově omezený život?

Má vůbec takový život nějaký smysl, chtěli byste žít nekonečně dlouhou dobu? Každý člověk by se tahle mohl stát i miliardářem osoba s minimální mzdou která by usporila 1 Kč měsíčně :D

Nejlepší odpověď
annas

Pokud neznáte Čapkovo ddrama Věc Makropulos, tak si je přečtěte. Dovíte se víc o smyslu života.

Lákavá nesmrtelnost,. která skrývá prokletí x pomíjivost života, věčný život – se stává stereotypem a je nudný.

Dobře, že existuje smrt. Nejšťastnější jsou ti lidé, kteří jsou smrtelní žijí jeden život bez jeho prodloužení nějakým elixírem. Mají své ideály, zájmy, umí ocenit krásu kolem., mají pro co žít.

Další odpovědi
aliendrone

No, moc ekonomice nerozumíš, to je zřejmé. I kdybys za ty roky naspořil včetně úroků po koruně MILIARDU, tak můžeš počítat s tím, že chléb tou dobou bude stát asi tak 950 milionů. Tož dej pozor, aby při tom zběsilém mejdanu, který za tu miliardu pořídíš moc nezvlčil, když se tak BRUT´ALNĚ rozšoupneš!;) :D :D

Jinak ale zrovna dnes mám stav, kdy by mi natáhnout ráfy zase tak moc NEVADILO. ;) :D :D Ovšem za situace, kdy bych si byl schopen udržet fyzickou i duševní kondici bych nesmrtelnost možná bral, přeci jen „únava životem“ přichází až ve stáří s jeho postupným chátráním. :) ;)

zjentek

Jaký život řešíme? Lidský? Nestvořili jsme veškerenstvo, jen ho užíváme. Jsme součástí, sami jsme byli stvořeni. Postrádalo by logiku, nebýt v tomto kontextu časově omezení.

Kelt

Podle mne není život časově omezený. Samotný život je nekonečný, jen se projevuje v různých formách a existencích a každá forma má historicky určenou svou úlohu a dobu. Byla éra plazů, dinosaurů, pak savců. Teď je tady člověk, který je tady pár tisíc let a teprve poslední dobu si začíná sám sebe uvědomovat. Zapomíná na svou povinnosti, svou úlohu, ale domáhá se svých práv, které mu ale určili další lidé, i když třeba ve formě zákonů. Někdo rozhodne, co se bude jíst, prodávat, co se bude studovat, kde budeme bydlet a o budeme dělat. Někdo určí, kolik budeme mít a co si můžeme koupit. Někdo se stará, aby se nám peníze hromadily a další z toho měli také svůj podíl. Další se starají o to, aby mohli dělat co nejvíc a co nejdéle, často za podpory různých medikamentů. Lidský život se prodloužil, alespoň za posledních 1000 let a také se prodloužil aktivní život. Dnes je možnost fyzického vyžití, možnost cestování, je lepší přístup k informacím. Nicméně si nemyslím, že by člověk byl schopen stále žít v tomto tempu, i když se může fyzicky i psychicky udržovat. Možná tak získáme pár desítek let, oddálíme Alzheimera, ale nevíme, co se může stát s tělem za tu dobu.

Reezo

To by se mi líbilo žít neomezenou dobu. Hodně mě zajímá budoucnost lidí.