Avatar uživatele
Lgee

Co má za smysl časově omezený život?

Má vůbec takový život nějaký smysl, chtěli byste žít nekonečně dlouhou dobu? Každý člověk by se tahle mohl stát i miliardářem osoba s minimální mzdou která by usporila 1 Kč měsíčně :D

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1655 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Pokud neznáte Čapkovo ddrama Věc Makropulos, tak si je přečtěte. Dovíte se víc o smyslu života.

Lákavá nesmrtelnost,. která skrývá prokletí x pomíjivost života, věčný život – se stává stereotypem a je nudný.

Dobře, že existuje smrt. Nejšťastnější jsou ti lidé, kteří jsou smrtelní žijí jeden život bez jeho prodloužení nějakým elixírem. Mají své ideály, zájmy, umí ocenit krásu kolem., mají pro co žít.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

No, moc ekonomice nerozumíš, to je zřejmé. I kdybys za ty roky naspořil včetně úroků po koruně MILIARDU, tak můžeš počítat s tím, že chléb tou dobou bude stát asi tak 950 milionů. Tož dej pozor, aby při tom zběsilém mejdanu, který za tu miliardu pořídíš moc nezvlčil, když se tak BRUT´ALNĚ rozšoupneš!;) :D :D

Jinak ale zrovna dnes mám stav, kdy by mi natáhnout ráfy zase tak moc NEVADILO. ;) :D :D Ovšem za situace, kdy bych si byl schopen udržet fyzickou i duševní kondici bych nesmrtelnost možná bral, přeci jen „únava životem“ přichází až ve stáří s jeho postupným chátráním. :) ;)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Jaký život řešíme? Lidský? Nestvořili jsme veškerenstvo, jen ho užíváme. Jsme součástí, sami jsme byli stvořeni. Postrádalo by logiku, nebýt v tomto kontextu časově omezení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Podle mne není život časově omezený. Samotný život je nekonečný, jen se projevuje v různých formách a existencích a každá forma má historicky určenou svou úlohu a dobu. Byla éra plazů, dinosaurů, pak savců. Teď je tady člověk, který je tady pár tisíc let a teprve poslední dobu si začíná sám sebe uvědomovat. Zapomíná na svou povinnosti, svou úlohu, ale domáhá se svých práv, které mu ale určili další lidé, i když třeba ve formě zákonů. Někdo rozhodne, co se bude jíst, prodávat, co se bude studovat, kde budeme bydlet a o budeme dělat. Někdo určí, kolik budeme mít a co si můžeme koupit. Někdo se stará, aby se nám peníze hromadily a další z toho měli také svůj podíl. Další se starají o to, aby mohli dělat co nejvíc a co nejdéle, často za podpory různých medikamentů. Lidský život se prodloužil, alespoň za posledních 1000 let a také se prodloužil aktivní život. Dnes je možnost fyzického vyžití, možnost cestování, je lepší přístup k informacím. Nicméně si nemyslím, že by člověk byl schopen stále žít v tomto tempu, i když se může fyzicky i psychicky udržovat. Možná tak získáme pár desítek let, oddálíme Alzheimera, ale nevíme, co se může stát s tělem za tu dobu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

To by se mi líbilo žít neomezenou dobu. Hodně mě zajímá budoucnost lidí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek