Akzeret

Co má udělat ředitel, který u studenta najde drogy?

Docela jsem se divila, když mi před chvílí volala kamarádka, že u kluků ze školy (3. ročník vyššího gymnázia) našel ředitel drogy, oznámil jim, že ještě jednou něco provedou, i sebemenší blbinu, tak volá policii. Neměl ji zavolat rovnou? Copak najednou neplatí školní řád (alkohol, cigarety, drogy ve škole a jejím okolí NE)?
Jednalo se prý o marihuanu v miniaturním pytlíčku a kluci tvrdili, že ji mají poprvé (haha, ale budiž). Na netu jsem nic pořádného nenašla, jen nějaký případ z roku 2006, kdy kluka rovnou vyhodili ze školy…

Nejlepší odpověď
Emefej

Pokud se jednalo o množství menší, než zákonem stanovený limit, policii volat nemusí a řešení je plně v jeho kompetenci.

Další odpovědi
MK44

Pan ředitel je shovívavý člověk. Uvědomuje si, že by kluci mohli mít „škraloup“ a policejní vyšetřování by jim mohlo ztížit možnosti dalšího studia. Proto se to snaží napoprvé vyřešit jen pohrůžkou. Zároveň ale sám riskuje, protože kdyby došlo na škole k nějakým potížím v souvislosti s drogami, mohl by sám mít problémy s tím, že včas nezasáhl. Takže ať kamarádka klukům vyřídí, aby si toho vážili a neblbli! Otravování sebe sama chemikáliemi beztoho není znakem žádného chlapství nebo dospělosti – to spíš zpozdilosti.

mandat

To ti sluníčkoví admini brzy smažou, protože to je o ošklivých věcech.

huxa

Ještě jsi neuvedla, jestli jim už bylo 18 let. Pokud toho neměli více a dostatečně zabezpečené proti ostatním studentům, jednal mírně, ovšem v rámci své kompetence. Navíc, marihuana je lehká droga, tudíž to nějak rozmazávat by nestálo za to (bude se mluvit o této škole, apod.)