Squin

Co má splnovat byt 1.kategorie?

Dobry den, potřebovaly by jsme poradit.Pronajal jsem si byt ve vilce 3+1+Wc+koupelna je tu plynový kotel na vytapění a ohrev vody,společna zahrada a garaže ALE
garaže v dezolatnim stavu neda se tam dat ani auto dveře do bytu netěsní okny při dešti protýká voda do bytu takže vůbec netěsní a tim padem více protopíme okna jsou staré špaletové.Od začátku tu bojujem s plísní ve 2místnostech na chodbě a v koupelně a přesto pronajímatel požaduje 8000,–nájemné +energie.ani nemluvím o stavu stěn počmárane špinave to už jsme daly jak štakš do pořadku.Podlady začaly vrzat plovoučka se nadzvedáva žádné lišty prostě vše odflaknute.
A to neni vše co je za problem a přesto to má byt byt 1kategorie mě to vubec nepřijde.Je to stara stavba i rakosové stropy tu jsou. Prosím o radu, děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Asi pro vaši situaqci ani neni tak důležitá kategorie bytu ale nájemné za něj. Pokud se nedohodnete s majitelem tak nezbývá než se odstěhovat jinam. Ceny nájmů jsou smluvní.

Další odpovědi
Pájo

V současné době již nejsou byty členěny do kategorií.
Základní povinností pronajímatele je předat nájemci byt ve stavu způsobilém k řádnému užívání a zajistit nájemci plný a nerušený výkon práv spojených s užíváním bytu.
/Judr. Zuzana Ondrejovičová/

hanulka11

já bych se zeptala a poradila zde -přímo právníka , který se na tuto problematiku specializuje

http://www.prav­nik.cz/forum/to­pic/5047/kate­gorie-bytu.html