Avatar uživatele
Squin

Co má splnovat byt 1.kategorie?

Dobry den, potřebovaly by jsme poradit.Pronajal jsem si byt ve vilce 3+1+Wc+koupelna je tu plynový kotel na vytapění a ohrev vody,společna zahrada a garaže ALE
garaže v dezolatnim stavu neda se tam dat ani auto dveře do bytu netěsní okny při dešti protýká voda do bytu takže vůbec netěsní a tim padem více protopíme okna jsou staré špaletové.Od začátku tu bojujem s plísní ve 2místnostech na chodbě a v koupelně a přesto pronajímatel požaduje 8000,–nájemné +energie.ani nemluvím o stavu stěn počmárane špinave to už jsme daly jak štakš do pořadku.Podlady začaly vrzat plovoučka se nadzvedáva žádné lišty prostě vše odflaknute.
A to neni vše co je za problem a přesto to má byt byt 1kategorie mě to vubec nepřijde.Je to stara stavba i rakosové stropy tu jsou. Prosím o radu, děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, Pájo před 4503 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Asi pro vaši situaqci ani neni tak důležitá kategorie bytu ale nájemné za něj. Pokud se nedohodnete s majitelem tak nezbývá než se odstěhovat jinam. Ceny nájmů jsou smluvní.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pájo

V současné době již nejsou byty členěny do kategorií.
Základní povinností pronajímatele je předat nájemci byt ve stavu způsobilém k řádnému užívání a zajistit nájemci plný a nerušený výkon práv spojených s užíváním bytu.
/Judr. Zuzana Ondrejovičová/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

já bych se zeptala a poradila zde -přímo právníka , který se na tuto problematiku specializuje

http://www.prav­nik.cz/forum/to­pic/5047/kate­gorie-bytu.html

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek