Avatar uživatele
annas

Co má lidstvo dělat, aby ho nestihla zkáza?

Vyslovil Roger Scruton, význačný britský filozof, hudební skladatel, gentleman a milovník dobrého vína, který zavítal minulý týden opět do Bratislavy. Přednášel o životě, pravdě, kráse a víně.

Během komunismu nezůstal při rozdávání moudrých rad, ale vydal se do Československa, aby v Praze, Brně i Bratislavě učil na vlastní riziko disidentů v tzv. podzemní univerzitě.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 22Pro koho je otázka zajímavá? Otázku hodnotilo 22 uživatelů jako zajímavou, zde je prvních 20: mojitek, vagra, anonym, manon, aramah, anonym, iceT, Andělé, johana 56, Jikra, Drap, fcoop, Pájo, Damiana, anonym, david22, anonym, anonym, tomasstir325, Sarrow před 4215 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Damiana

Odpoveď byla označena jako užitečná

Zpomalit

Rozhodně zpomalit – protože pak si člověk najde více času na věci opravdu důležité. Hnát se jen za penězmi a konzumem přináší zmatek v mysli i v celém organismu, zvyšuje to stres, deprese a to má za následek zvýšené riziko nejen civilizačních chorob. Kdyby se lidé naučili dělat (a chtít) opravdu jen to, co je k životu skutečně nutné, nechtěli urvat co nejvíc za každou cenu, přestali by si závidět a byli by rozhodně šťastnější. Také by se měli víc věnovat svému zdraví, poslouchat svou mysl a dělat si navzájem radost.

Říká se, že pravdu mají pouze děti, blázni a filozofové.
Proto se děti bijí, blázni zavírají a filozofové nechápou.

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10, annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jiná odpověď.

Pro mne platí všechny nabízené možnosti, které jsem zažila, využila nebo využívám. Přesto volím „jinou odpověď“, protože v této životní etapě jsem zvolila ústup ze stresujícího prostředí a návrat k sobě. Učím se naslouchat si, naslouchat tichu, vnímat signály, které mi můj organismus vysílá. Snažím se vyladit povinnosti a radosti do správné harmonie. Zjistila jsem, že je jen málo věcí, které jsem už jsem ochotna udělat nebo podstoupit jen pro hmotný prospěch. Doba kompromisů a ústupků kvůli karieře, rodině, dětem, zajištění atd. už je za mnou. Vcelku úspěšně jsem obstála a to mi stačí. Teď chci obstát i jinak a hlavně se chci věnovat svým zálibám, potřebám a prostě tomu, na co dříve nezbýval čas, peníze nebo energie. Snažím se dělat co nejméně věcí, co nechci a co nejvíc těch, co si přeju. A užívám si „plýtvání“ časem!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
manon

Jiná odpověď.

No všecho tohle dohromady a ještě něco navíc :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jiná odpověď.

Používat mozek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
david22

Jiná odpověď.

Doplňuji:

Nic. Zkáza je neodvratná.

Upravil/a: david22

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Jiná odpověď.

Nelze.
Vzhledem k lidské povaze všechny cesty vedou do pekel.
S takto naplánovaným vývojem předem, byl člověk stvořen.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tomas15

Jiná odpověď.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

Jiná odpověď.

zacit poznavat bibli a bozi zamer se zemi a s nami.a pak se podle poznani i ridit.pokud to bude delat kazdy jednotlivec,zadna zkaza jej nezastihne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klára K.

Jiná odpověď.

Doplňuji:
Za několik let bude málo zvířat a rostlin, bude tu plno lidí a smogu, protože jenom asi před třema rokama bylo lidí tak možná 30milionů, a teď je 7miliard!!! Ale zvířat a rostlin je pořád stejně, protože je zabíjíme, a tak je jasné, že za několik let lidi zemřou na nedostatek jídla a kyslíku!!! Jediné řešení by bylo, kdyby se lidi na pár let (třeba na pět, na deset…) přestali rozmnožovat. Možná by se ten náš počet ještě dokázal zregulovat.

Upravil/a: Klára K.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jiná odpověď.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

„Můj ostrov je prostě úžasné místo, jsem šťastný, že tady můžu žít. Hodně jsem se tady naučil, začal jsem si vážit důležitých věcí. Naučil jsem se, že se dá vyžít jen s málem,“ popsal svůj vztah k milovanému ostrovu.

Když se ho novináři zeptali, co bude dělat, když bude muset z ostrova opravdu odejít, jen zavrtěl hlavou. „To opravdu netuším a ani o tom moc nepřemýšlím. Žiju přítomností, zítra mohu být třeba mrtvý.“

Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/david-glasheen-prijde-o-ostrov-restoration-fk6-/zahranicni.as­px?c=A120825_160747_zah­ranicni_ert

před 4215 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ano. Je to tak … Dnes je dnes, zítra už nemusí být …
Chtít ostrůvek malý obeplout a jeho krásou se potěšit …

před 4215 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek