Avatar uživatele
Zlatý

Co má lidstvo dělat, aby ho nestihla zkáza?

Vyslovil Roger Scruton, význačný britský filozof, hudební skladatel, gentleman a milovník dobrého vína, který zavítal minulý týden opět do Bratislavy. Přednášel o životě, pravdě, kráse a víně.

Během komunismu nezůstal při rozdávání moudrých rad, ale vydal se do Československa, aby v Praze, Brně i Bratislavě učil na vlastní riziko disidentů v tzv. podzemní univerzitě.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Zpomalit

Rozhodně zpomalit - protože pak si člověk najde více času na věci opravdu důležité. Hnát se jen za penězmi a konzumem přináší zmatek v mysli i v celém organismu, zvyšuje to stres, deprese a to má za následek zvýšené riziko nejen civilizačních chorob. Kdyby se lidé naučili dělat (a chtít) opravdu jen to, co je k životu skutečně nutné, nechtěli urvat co nejvíc za každou cenu, přestali by si závidět a byli by rozhodně šťastnější. Také by se měli víc věnovat svému zdraví, poslouchat svou mysl a dělat si navzájem radost.

Říká se, že pravdu mají pouze děti, blázni a filozofové.
Proto se děti bijí, blázni zavírají a filozofové nechápou.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Jiná odpověď.

Pro mne platí všechny nabízené možnosti, které jsem zažila, využila nebo využívám. Přesto volím "jinou odpověď", protože v této životní etapě jsem zvolila ústup ze stresujícího prostředí a návrat k sobě. Učím se naslouchat si, naslouchat tichu, vnímat signály, které mi můj organismus vysílá. Snažím se vyladit povinnosti a radosti do správné harmonie. Zjistila jsem, že je jen málo věcí, které jsem už jsem ochotna udělat nebo podstoupit jen pro hmotný prospěch. Doba kompromisů a ústupků kvůli karieře, rodině, dětem, zajištění atd. už je za mnou. Vcelku úspěšně jsem obstála a to mi stačí. Teď chci obstát i jinak a hlavně se chci věnovat svým zálibám, potřebám a prostě tomu, na co dříve nezbýval čas, peníze nebo energie. Snažím se dělat co nejméně věcí, co nechci a co nejvíc těch, co si přeju. A užívám si "plýtvání" časem!


Avatar uživatele
Stříbrný

Jiná odpověď.

No všecho tohle dohromady a ještě něco navíc :)


Avatar uživatele

Jiná odpověď.

Používat mozek.


Avatar uživatele
Bronzový

Jiná odpověď.

Doplňuji:

Nic. Zkáza je neodvratná.


Avatar uživatele
Zlatý

Jiná odpověď.

Nelze.
Vzhledem k lidské povaze všechny cesty vedou do pekel.
S takto naplánovaným vývojem předem, byl člověk stvořen.


Avatar uživatele
Pokročilý

Jiná odpověď.


Avatar uživatele
Bronzový

Jiná odpověď.

zacit poznavat bibli a bozi zamer se zemi a s nami.a pak se podle poznani i ridit.pokud to bude delat kazdy jednotlivec,zadna zkaza jej nezastihne.


Avatar uživatele
Bronzový

Jiná odpověď.

Doplňuji:
Za několik let bude málo zvířat a rostlin, bude tu plno lidí a smogu, protože jenom asi před třema rokama bylo lidí tak možná 30milionů, a teď je 7miliard!!! Ale zvířat a rostlin je pořád stejně, protože je zabíjíme, a tak je jasné, že za několik let lidi zemřou na nedostatek jídla a kyslíku!!! Jediné řešení by bylo, kdyby se lidi na pár let (třeba na pět, na deset...) přestali rozmnožovat. Možná by se ten náš počet ještě dokázal zregulovat.


Avatar uživatele

Jiná odpověď.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

"Můj ostrov je prostě úžasné místo, jsem šťastný, že tady můžu žít. Hodně jsem se tady naučil, začal jsem si vážit důležitých věcí. Naučil jsem se, že se dá vyžít jen s málem," popsal svůj vztah k milovanému ostrovu.

Když se ho novináři zeptali, co bude dělat, když bude muset z ostrova opravdu odejít, jen zavrtěl hlavou. "To opravdu netuším a ani o tom moc nepřemýšlím. Žiju přítomností, zítra mohu být třeba mrtvý."

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/…

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Ano. Je to tak ... Dnes je dnes, zítra už nemusí být ...
Chtít ostrůvek malý obeplout a jeho krásou se potěšit ...

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4949
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2676
Zlatý briketka10 2419
Zlatý annas 2073
Zlatý quentos 1639
Zlatý iceT 1552
Zlatý tom004 1522
Zlatý marci1 1506
Zlatý mosoj 1496

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.