SteimlX

Co má Klaus společného s klausulí??

Nejlepší odpověď
annas

Najdete shodu? Latinský původ x, řecký původ, významy …

Klauzule (někdy též klausule, latinsky clausula) v původním významu tohoto slova znamená obecně omezující podmínku, výhradu či doložku. V tomto významu se stále používá v právu.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Klau­zule

Příjmení Klaus, Klauz vzniklo z německé podoby osobního jména Nicholaus = Mikuláš = ( z řeckého Nikolaos = vítězný mezi lidem). též z německého obecného jména Klause = strž; též možné z místního jména; u rodin s žid. předky z obecného jména = malá modlitebna.

D. Moldanová: Naše příjmení

Další odpovědi
Kohut57

Já bych řekl nomen omen. Že nás Klaus omezuje je pravda, že byl vítězný mezi lidem též, jinak by nebyl prezidentem. A že nás přivedl do strže kupónovkou je taky pravda. Čerpáno od annas – děkuji.
Doplňuji:
No a teď, abychom se každý alespoň malinko modlili, všichni: „Klausi, otče naší kupónovky, z lidu našeho vyvolený, prosíme, vyveď nás z té strže. Amen.“

Drap

Těžko říct. Asi jen málo lidí tuší, kde se zde obé vzalo.