Co má dělat skutečný vlastník majetku (není dlužník), když se o exekuci nedozvěděl včas?

Např. ve svém bytě zařízeném bytě nechal někoho bydlet (dlužník mu samozřejmě platil nájem na bankovní účet), ten se samozřejmě nepochlubil, že je dlužník a skutečný vlastník samozřejmě nemá možnost zjistit, jestli někde nedluží.

Skutečný vlastník se vrátí po 2 letech ze zahraničí a najde „poloprázdný“ byt.

Věci už jsou vydraženy.

Koho může žalovat ?
Dlužníka (z toho asi nic nevymůže), exekutora (ten řekne, že nemá povinnost zkoumat původ věcí), nového majitele věcí asi nezjistí.

Nejlepší odpověď
terry

Asi zatlačit, či tlačit více a dlouho, na svého poslance.

Další odpovědi
tom004

Nechci,být,„po bitvě,generálem“,a­le,při dlouhodobých pronájmech,tře­ba,při pobytu v zahraničí,ap.,je běžné,k nájemní smlouvě,udělat,i sou­pis věcí,které se v bytě nachází,a nechat ověřit.V případě,že nic takového nemáte,musíte prokázat vlastnictví věcí,které byli zabaveny,a následně prodány v dražbě,a soudně,se domáhat nápravy.Možná,by bylo nejlepší,spočítat finanční hodnotu zabavených věcí,a porovnat s poplatky,pří­padného soudního řízení.Ale,je to jen,na Vás.

megahit

Těžko říct, je potřeba prokázat vlastnictví věcí, ale pokud už byly vydraženy tak nevím, zda to půjde řešit.
Zkuste požádat o radu občanskou poradnu. Konzultace jsou zdarma a dluhy a exekuce řeší téměř denně.

Zdroj: www.obcanskepo­radny.cz