Michal Kole

Co má dělat řidič když musí jet a nějak se na řízení necítí ?

V zákoně je určitě ěnjak definováno, že se nesmí řídit, pokud není zdravotně způsobilý.

Myslím AKTUÁLNÍ zdravotní stav, např. má řidič rýmu, kašel, ale není to v takovém rozsahu, aby dostal neschopenku od doktora

Co dělat když pracuje na pozici, kdy řídit musí, např. servisní technik a jezdí po firmách a opravuje výrobní linky.

Nejlepší odpověď
Vseznalek88

Teoreticky: Oznámí to zaměstnavateli a vezme si neplacené volno
Prakticky: To je pech… musíš to odřídit a nebo přesvědčit doktora že i takový kašel jaký má mu brání ve výžkonu jeho povolání

Další odpovědi
Drap

Tak jak píše všeználek. V dnešní době řidiči občas řídí i s horečkou, i když dobře ví že by to neměli. Nechtějí ale ztratit práci.

anonym

Vezme si plovací kruh a jde si zaplavat!

pusinka50

Je to riziko pro všechny na silnici, i při kašli či kýchnutí třeba člověk zavře na sekundu oči a sekunda může být osudná. Já osobně, když se necítím dobře a někam bych potřebovala jet a jde cestu odložit, tak jí odložím. Když to nejde odložit, tak řídím s maximální pozorností a pokud možno ne na velkou vzdálenost.

Robert_PM

Opět lichý dotaz. Nikdy řidičem nebudeš, neboť Ti to zdravotní stav nedovolí. Stejně tak Ti strach nedovolí vyjít dále, než 2 km z domova, a to se dá skuečně obstarat bez ŘP. Ale i tuto primitivní otázku Ti rádi zodpoví v PL v Dobřanech.

venkovan

Neměl by řídit. Pokud udělá nehodu, nic mu nepomůže.
Popravdě – nějaký kašel, rýma pro většinu řidičů ale není to, co by ho nás od volantu dostalo. Ale všechna sranda končí, když přijde hodně ošklivý kašel a znenadání. Vloni jsem si jen chtěl odkašlat a co potom následovalo bylo doslova o život. Kašel se zastavit nedal, prakticky jsem se dostal do kolapsu (tma před očima).
takže od té doby jsem i na odkašlání opatrný –

cukrar

Milý Michale, mícháte pojmy a dojmy.
„pokud není zdravotně způsobilý.“ určitě není stav když „např. má řidič rýmu, kašel,“
Žádný předpis nezakazuje řídit, když mám neschopenku.
Pokud zaviníte nehodu, je jedno, zdali zdraví či nemocný, sankce bude stejná.