Co lze zahrnout do SJM

Za trvání manželství jsem dětem koupil z vlastních finančních prostředků poměrně drahý počítač.Nyní se rozvádím a chtěl bych vědět,jestli ho můžu uvést a jestli spadá do SJM.

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud jste počítač koupil za trvání manželství a nemůžete se s manželkou dohodnout, že zůstane dětem, musíte jej zahrnout do SJM. Děti se sice asi budou divit, že jste počítač koupil jim a teď se s manželkou o něj chcete dělit. Je to ale na Vašem rozhodnutí.
Uvádíte, že počítač jste koupil z vlastních prostředků. Jaké to v době trvání manželství byly? Pokud peníze, které jste ušetřil z výplat, tak nebyly Vaše.
Vašimi vlastními prostředky by bylo dědictví po někom, kdo by peníze odkázal přímo Vám, nebo majetek, který byl Váš před uzavřením manželství. Jeho existenci byste musel u soudu prokázat.

Další odpovědi
tom004

Dobré ráno. Určitě ano,jenom mne tak trochu zaráží ta část „koupil jsem dětem“.

Ella

určitě na něj máte kupní smlouvu se zárukou na vaše jméno, takže prakticky je váš…
akorát nechápu roč ho chcete brát dětem? koupil jste ho jim, rozvádíte se se ženou, ne s dětmi… to je docela hnusné…

rodiče se minulý rok touhle dobou rozváděli a otce vůbec nenapadlo brát mi věci, které mi koupil… a to ani nejsem jeho vlastní dítě

GM

Dost mě zajímá,, co jsou to „vlastní finanční prostředky“. Mám to doma nějak podobně, manžel, přestože má slušný plat, mi dává minimální částku do domácnosti (na sebe), zbytek jeho platu jsou jeho peníze, alespoň on si to myslí,pokud je potřeba koupit něco finančně nákladnějšího (např. pračku) nebo nechat něco opravit, táhnu to finančně sama. Každá snaha o dohodu o penězích skončí hádkou.

Sůwa

To jsi koupil svým vlastním dětem, nebo dětem své manželky? Docela by mne zajímalo, co je v dnešní době „poměrně drahý“ počítač a jak je to dlouho. Ceny počítačů totiž tak rychle klesají, že mne třeba stál před 15 lety PC cca 50 tis. a dnes má cenu jen těch šroubků, co se dají vyšroubovat a možná někde použít. Úmyslně odpovídám v diskuzi, protože bych nerada za odpověď na tak trapný dotaz dostala nějaký bod.