FlAsh_7

Co lze u objektivu vyčíst z počtu optických členů?

Odpovědi
dubraro

Například cenu.
Obecně vzato objektiv s více optickými členy bude mít lépe korigované optické vady, tedy lepší kresbu a proto bude dražší. To ovšem platí při porovnání objektivů na stejné technologické úrovni. Například dnes již běžné používání asférických optických členů a členů z materiálu s extra nízkým rozptylem snižuje počet potřebných členů proti klasické technologii.

elkon

https://www.me­gapixel.cz/jak-vybrat-objektiv-1-dil

Postmaster

Většinou platí tím více členů tím větší je rozsah zoomu, pevné ohnisko je ale nejlepší jenže je dneska minimálně využívané.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.