Pokročilý

Co kromě jedlé sody a antacid nejlépe zabírá na pálení žáhy?

A né žádné odpovědi typu, že to chce lepší stravovaní

Doplňuji: Jak čtu první odpověď, tak mě normálně přestala pálet žáha!

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Ok, tak například výborně zabírá sekera s řádným rozmachem umístěná na temeno. Pokud její aplikace není vyloženě zfušovaná, tak jsem neslyšel, že by si KDOKOLIV na její nízkou účinnost stěžoval! ;) :D :D

Další odpovědi:

Zlatý

Kromě antacid velmi dobře zabírají inhibitory protonové pumpy, např. Omeprazol. Ten je však jen na předpis a funguje spíš jako prevence při častém překyselení, rozhodně ne pro akutní použití. Jinak stačí i ta soda, to pak krkanec jde i nosem, ale má tu nepříjemnou vlastnost, že tvorbu HCl v žaludku ještě povzbuzuje. Vhodnější jsou antacida na bázi Al2(OH)3 nebo hořčíku.
..................
Mosoj: mně ho předepisoval lékař, možná že se to od té doby změnilo. V každém případě by se jeho užívání mělo s lékařem konzultovat.

Zlatý

Omeprazol. Kepler zase kecá. Není jenom na předpis. Náhodou v současné době na něj probíhá reklama. Pozor na obchodní názvy ( Helicid, APO-Ome, Omeprazol Tewa Pharma a další). Vždy se jedná o účinnou látku omeprazol!!!
Většinou stačí jedna tobolka večer. Beru dlouhodobě a to čeho nedocílila antacida, omeprazol dosáhl. Jsem bez pálení žáhy. Ono to není jenom o jídle, ale i o nemoci. Na př. hiátová hernie!!!

Pokročilý

Pomáhá mi mléko.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 2325
Zlatý mosoj 1651
Zlatý marci1 1616
Zlatý annas 1567
Zlatý Kepler 1072
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý gecco 846
Zlatý briketka10 793
Zlatý quentos 793
Zlatý ivzez 695

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.