dust8

Co konkrétního z české literatury doporučíte a případně i proč?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, zda máte zájem o historickou, humornou, detektivní, klasickou literaturu, případně odbornou atd.

Prózu nebo poezii? Z kterého století? Třeba 1. pol. 20. století, nebo 2. pol. 20. století až současnou.?

Uvádím autory, díla si můžete vyhledat, přečíst charakteristiku a vybrat. Konkrétní, mnou doporučené dílo vám nemusí vyhovovat.

Karel či Josef Čapkovi, Vl. Vančura, Jaroslav Havlíček, Karel Poláček, Eduard Bass, Milan Kundera, Josef Škvorecký, Ladislav Fuks, V. Páral, B. Hrabal a, Květa Legátová, Zd. Jirotka, Michal Viewegh, P. Šabach, Patrik Hartl atd.

Další odpovědi
Rokio

např. knihy Orbis pictus, protože to napsal velmi vzdělaný člověk Jan Ámos Komenský, Dobrý voják Švejk, poněvadž je to velmi humorná kniha a Kytice z pověstí národní, jelikož je to kvalitní poezie.

Hufnágl

Knihu od E. Štorcha „Lovci mamutů“. Román. který popisuje putování lovecké tlupy po území českého státu.

Zvidatel

Komenského, kroniky, Vondrušku, Palackého dějiny, Alexandreidu.