Meggie2

Co konkrétně by neměl člověk vynechat ze svého jídelníčku, aby udržoval dostatek vitamínů, minerálů a všech živin?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud vám lékař nezjistit žádné problémy, třeba nedostatek Mg, Fe atd,. jezte všechno, omezujte cukr a bílou mouku a sladké limionády.

Denně jezte zeleninu, ovoce, celozrnné pečivo atd.

Podívejte se na potravinovou pyramidu, uvidíte, kolik byste čeho měla sníst za den.

https://www.vim­cojim.cz/maga­zin/clanky/o-vyzive/Potravinova-pyramida-ve-svete-i-u-nas.-Jaka-ma-byt-denni-skladba-stravy__s10010x1­1012.html

Další odpovědi
dudu

Chovej se jako všežravec a ono si tělo řekne co potřebuje.

Rokio

Rozhodně bílé pečivo je na nic (nahraď ho celozrnným) a vyvaruj se slazených limonád, jako je například Coca Cola, Sprite, či Fanta.

Dále místo uzenin a všelijakých salamů jez maso rybí.

Vynechání alkoholických nápojů, cigaret a nelegálních drog je samozřejmostí.

Drap

Takových surovin jsou desítky. Tak třeba voda.

Ametyst

Důležitější je, co vynechat, co je opravdu balast k ničemu.

nyjono

Musím tě zklamat. Ani „čerstvé“ ovoce a zelenina z obchodu nezajistí potřebné množství vitamínů, minerálů a všech živin.
Ihned po odtržení od stonku jejich obsah velmi rychle klesá.
Také omýváním i studenou vodou se odstaní.
Trochu lepší to je u doma pěstovaných produktů, ale je potřeba vzít v úvahu spad, znečištěný déšť, ten se vsákne také do půdy, Do půdy se dostává i hnojení a potřik z polí, výfukové plyna atd atd.
Takže pokud opravdu chci mít dostatek uváděných živin, potravinovým doplňkům se nevyhneš.
Malinko se v tom orientuju, takže vím, že rozpustné C ze supermarktu je víceméně drahá moč.
A vit.C je potřeba. Přírodní potr.doplňky obsahují tzv.bioflavonoidy. ty se vyrobit nedají a zvyšují jistým způsobem účinek těch kterých doplňků. Proto jsou ty přírodní doplňky dražší. Některé i drahé.
Bohužel, česká legistativa většinou neurčuje min.možství přírodních látek, takže i když je ve výrobku přírody nevýznamné minimum, lze jej již označit za přírodní.
Takže je potřeba si zjistit více informací a kupovat ty správné.
Toť asi v krátkosti vše 🙂

Hufnágl

Určitě nevynechat maso, jakékoli maso! Jenom sádlo obsahuje minerály jako je:
železo, draslík, vápník, zinek, měď, kobalt, sodík, jód, fosfor, mangan a hořčík.

hapiky

Rokio: Zas tě musím pokárat za tu samozřejmost. Pití piva je pro organismus přínos! Je ovšem důležité, v jakém stavu je tvoje tělesná schránka, tzn. jestli stačí třetinka, půllitr, nebo (obvyklé) dvě. A vůbec, co tě nezabije to tě posílí.
Určitě nevíš, jakou chuť na snídani dostaneš po jedné slivovičce na chatě v horách.

Rokio

hapiky: Chápu.