icurusL

Co kočka naznačuje mňoukáním při odvetě útoku?

Když se potkají dvě kočky, tak z nenadání jedna na druhou zaútočí (jakože si chce hrát), ta druhá jí to vrátí, stáhne se a mňouká jako by prosila o milost. Nebo to je něco ve stylu „něch mě být, teď nemám náladu“?

Odpovědi
zjentek

Že se nechce rovnou midlit tak to zkouší i jinak. Boj stojí příliš energie a tak často je lepší to vyřešit zvuky a dá se to, funguje to, soupeř se většinou „chytí“, což pochopíš, až budeš mít svou vlastní manželku.

Osobně si myslím, že když kočička útok odvrací a pak si zaleze a upřeně kouká na útočníka a jaksi „pobrukává“, tak se vlastně útočící číči omlouvá za její vlastní fau- pax. (Omlouvá za fópá útočníka). Což je vlastně projev až neuvěřitelný pokory a je to výraz, který třeba člověkovi zcela chybí, přestože v přírodě je k NEZAPLACENÍ.
Totiž kočce chybí předsudky a tak předem neví, zda útok se vyvine v agresivní, či jde o „hru“ zvanou KOČKOVÁNÍ. (;