bolak

Co když zdědím po někom peníze a po čase, v době kdy já už dědictví dávno přijal a část utratil…

…se ukáže že ten po kom sem dědil měl někde vysoký dluhy o kterých se během původního řízení nevědělo?

Budu muset tyto dluhy platit když jsem dědictví přijal? Jak to provedu když dluhy budou třeba větší než samo původní domělé dědictví? Nebo můžu dědictví dodatečně odmítnout s tím že všechno co sem původně přijal vrátím? Ale jak to provedu když už jsem část utratil dejme tomu za dovolenou na maledivách?

Odpovědi
huxa

Nebyl jsi seznámen s dluhy při dědickém řízení, nemůžou být po tobě vymáhány, pokud to neni nijak pojištěné ve smlouvě.