Co když vám v pracovní smlouvě zkomolí přijmení? Podepsat, nepodepsat?

Někde jsem četl, že pokud smlouva obsahuje rodné číslo, tak by měla být i přesto platná. Ale i tak bych to nejradši poslal zpět na opravu.

Nejlepší odpověď
pusinka50

Já osobně bych to na opravu poslala, ať se naučí číst, mně taky pořád komolí příjmení, ale pracovní smlouva je dost důležitý dokument, byť se na ní uvádí rodné číslo, zkomolená bych nechtěla být, co když někde na sociálce při odvodu daní zkomolí i to rodné číslo a budeš v důchodu bez peněz

Další odpovědi
brillant

Zkomolenou pracovní smlouvu bych nepodepsal a poslal zpět na opravu.

anonym

rozhodne opraviť. raz budete zháňať podklady na dôchodok a spomeniete si, že vám niekedy
skomolili meno?

led

Pracovná zmluva musí byť bez chýb, v prípade chyby v údajoch, či nesúladu so zákonom (Zákonník práce) sa stáva zmluva neplatnou.

hanulka11

Já bych to nepodepsala.