Avatar uživatele
Zlatý

Co když tisíc lidí něco ukradne jednomu člověku?

Když jeden člověk okrade tisíc lidí o malou částku, třeba přes podvodnej inzerát, tak se na něj dá podat hromadná žaloba a žalovat ho o celkovou nakradenou částku, ale co když tisíc lidí něco ukradne jednomu člověku, třeba když nějakýmu zemědělci vtrhnou lidi na pole a každej si utrhne hrst do pusy? S tím se dá taky právně něco dělat, dejme tomu pokud by byli chyceni při činu, když každý jednotlivec sežral pěstované plodiny třeba jen za 50 korun?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Pokud se prokáže, že akce byla koordinovaná, mohlo by se jednat o spolupachatelství případně formou pokračujícího trestného činu. Ten kdo by to řídil by byl stíhán za účastenství jako organizátor.

Ovšem v případě učitelky by to tak jednoduché nebylo. Řekněme, že 30 dětem řekne, aby něco přinesly, co se nedá jinak sehnat, než někomu ukrást. Aby to byl trestný čin, musela by hodnota jedné přinesené věci být aspoň 167 Kč a to jistě normální duševně zdravá učitelka dětem nenařídí.
Dejmě tomu, že hodnota jednoho klasu je 2 Kč, což je myslím hodnota, kterou ještě tak můžou učitelky po dětech požadovat, aby někde ukradly. V kraji je hodně škol a jedno jediné kukuřičné pole. Dejme tomu, že 84 učitelek na těch školách nařídí každá svým 30 dětem, aby každé přineslo 1 klas. Všechny půjdou na to jediné pole a nakradou 2520 klasů v hodnotě 5040 Kč.
Pokud neprokážeme všem 84 učitelkám společný záměr zmocnit se prostřednictvím dětí kukuřičných klasů v uvedeném množství a hodnotě, neprokážeme jim trestný čin.
Nicméně i krádež dvoukorunové hodnoty je přestupek a učitelky by to po dětech chtít neměly. Tak ještě list, nebo šišku, to jo.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

bolaku, toto jsem tvrdil již když syn chodil do školy a měli si přinést třeba kukuřici na výtvarnou výchovu. Pole je soukromé, kukuřice není moje, já ji utrhnu a kradu. Učitelka řekla, áále jen jednu dvě, tři, to je toho. No ale krát 30-60 dětí (dvě třídy) a je toho dost ne.
Holt učí děti krást už na škole a pak se diví co z nich je.


Avatar uživatele
Zlatý

Nepochopil jsem otázce, aspoň ne poslednímu odstavci.


Avatar uživatele
Stříbrný

Doplním: poškozený se může domáhat náhrady za vzniklou škodu po kterémkoli ze spolupachatelů a to v plné výši. Stačí uplatnit nárok v trestním řízení.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

gecco

JájsemRaibek - viz Kluprtova odpověď...
Učitelka by byla obviněna z koordinování zlodějny za přitěžujících okolností (mladiství, mladiství svěření do péče...)...
;-))

Avatar uživatele
Bronzový

jáára

ty máš nápady, kolikrát se nesssstačím divit

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

To je ze života, loni jsme takhlen jeli v červenci na kole, a teď koukáme u pole asi 20 cyklistů a něco tam sbírají, "ha" říkám si, "nejspíš nějaká organizace Cyklisté proti mandelinkám", jdu blíž, a houbelec, voni tam jak kobylky žerou z pole hrášek, tak slézáme (dalších 6 lidí) a připojujeme se k sociální aktivitě ve jménu hesla "příroda je všech", oni hlásili že stejně budou padat kroupy, tak aby to tomu chudákovi zemědělci neshnilo...o chvíli pozdějí přijíždí další peloton amatérských cyklistů, a připojují se k hodování..

Avatar uživatele

anonym

Jenže takto uvažují všichni modří ptáci.Nám budou vykřikovat, že za komunistů se kradlo všude, ale v malých částkách a titíž lidé pak půjdou k soukromému zemědělci si ukradnout (oni říkají, pouze na okoštování) jeden klas kukuřice , jablko, či jakoukoliv plodinu z cizího pole.Ale to podle nich není krádež.A NÁM PAK BUDOU VYPRÁVĚT O MORÁLCE JAK SE ZA KOMUNISTŮ KRADLO.

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

já nevolim, já jen kradu, já jsem slušnej člověk

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2164
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 932
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.