CTTON

Co když se změní Charta OSN?

Sice říkáte že každý stát se rozhodne sám, ale například charta osn se dá změnit 2/3, takže když by se charta změnila o 160stupnů tak by automaticky ztratily suverenitu ty 1/3 ne?

Co když se změní charta osn?

PS: snad toho zas nechci tolik, jen vědet zda je čr svobodne, a ne že 2/3 statu rozhodnou ze svoboda neexistuje. Jen chci vedet zda dale zit nebo se zabit rovnou.

Nejlepší odpověď
annas

Je zbytečné uvažovat, co by se stalo. Pročtěte si informace o všech orgánech a dokumentech EU, OSN apod.,, nad nimiž pravidelně spekulujete.

I takto se můžete vzdělávat.

Co se stane či nestane, je zapsáno ve hvězdách …

Další odpovědi
da ny

Vaše otázky ohledně OSN pramení z nepozorného čtení dostupných
informací nebo jejich nepochopení, či z neznalosti.
Jsou tedy zbytečné a „mimo mísu“.

„Činnost OSN vychází z následujících zásad:

  • všechny členské státy jsou suverénní a rovnoprávné;“

Zdroj: https://udalos­ti.signaly.cz/1106/char­ta-spojenych-narodu
https://www.os­n.cz/osn/char­ta-osn/

Mc Merkurion

… ještě jednu takto blbou otázku na toto téma a nahlašuju ji jako spam a troling … jestliže jsi línej si něco přečíst, nebo pochopit základní fakta, nemá cenu odpovídat !!!

Drap

Najdi si něco o OSN, několikrát si to přečti a třeba pochopíš že takto debilní otázky ohledně OSN nepoloží ani dítě prvního stupně ZŠ

CTTON

2/3 mohou rozhdovat o zbytku

CTTON

Da ny – jenže ja mluvim o tom kdyz se zasady zmeni a cela charta.

da ny

Je třeba si uvědomit, kdy a proč OSN vznikla (základem je mír a spol).
Moc „špekuluješ“, nad „nesmrtelnosti chrousta“ :)
Tisíce let se obvykle menšina podřizuje/přiz­působuje většině!
Zvídavost a obavy mají své meze, člověk má myslet pozitivně. Nepěstovat
bubáky dopředu. Řešit situaci až nastane.
Projdi si letmo dějiny Evropy. Tak dobře a bespečně, jako v současné
době zde lidé nikdy nežili.
Zkus naladit své myšlenky jinak. Věnuj se hlavně příjemným věcem.
Mysli pozitivně: Žij, bez zbytečných obav a stresu.

CTTON

Jen chci vedet zda jsem skutečne svobodny nebo otrok, tudiž nema smysl nic a je lepsi se hned zabit, v pekle jako otrok se vazne o „žiti“ mluvit nedá

CTTON

Samozdřejmě se mensina podrizuje vetsine, ale ne snad státy kdyz jsou to suvereni narody a ne kolonie!

da ny

Příliš mnoho filozofie někdy škodí.
Člověk není nikdy svobodný, vžd\ má ruce svázané pravidly a mantinely
společnosti, ve které žije. Peníze (hodně peněz) a moc jen zdánlivě přinášejí
„svobodu“. Stává se mnohdy otrokem peněz. Svoboda je do jisté míry jen slovo
a každý si ji představuje jinak, stejně jako demokracii.
Co bude za 20, 50 let…. je opravdu ve hvězdách. Dnes s otevřenými hranicemi
má člověk mnoho možností. Může „skončit“ třeba u Křováků.
Základy civilizované společnosti znáte. Základ kapitalistické spoleřnosti a tržního
hospodářství též. Obvykle se člověk živí prací. Do jaké míry je takový člověk
„svobodný“ nebo „otrok“?

CTTON

Samozdrejme to nikdo vedet nemuze, jen chci vedet zda to nejaky spolek muze udelat bez souhlasu statu kdyz je „suverení“

da ny

Za mírové situace samozřejmě a zcela logicky, toto možné není
(zbytečné obavy, nesmyslné otázky…)

CTTON

Ale jde o to zda je člověk svázany pravidly státu nebo celého světa.

da ny

Člověk je vždy svázán pravidly státu, ve kterém žije. Zaměstnavatelem. do plnoletosti i rodinou.
„Celého světa“ – NE, copak celý svět se už někdy na něčem shodl
a dohodl? To je zatím utopie. A přes obrovské náboženské a kulturní rozdíly
nějakou dobu bude.
Členství v různých světových organizacích je dobrovolné, případně z prospěchu.
Pak onen stát dobrovolně dodržuje „pravidla“ onoho společenství.
Pokud se to občanu státu „nelíbí“, může udělat vše pro to, aby si našel stát/zemi,
kde se domnívá, že mu bude lépe.

CTTON

Mám spiš na mysli až by to utopie nebyla, změnit se sice může cokoliv. Ale snad s tím musí souhlasit každy stat ktereho se to týka.

da ny

Až/pokud to nebude utopie, nebudou tady už ani tvoje vnoučata

CTTON

Jenže jaksi pokud plati toto pravo všude, neni možnost. Na mars se človek nedostane :D

da ny

Křováci to těžko kdy poznají…
Je sposta kmenů v Africe, kde se ani nepracuje, civilizační shon a stres neřeší,
technika je neomezuje, nikdo nemá přehled „za co utrácejí“
Můžeš s nimi tancovat a žvýkat cocu ;)