Justin1

Co když nemohu všechno uhlídat?

Jak si mám poradit s tím, že mi v práci i jinde občas někdo vyčítá, že jsem opomenul respektovat nějakou informaci, zatímco on spoléhal na to, že s tou informací pracovat budu? Dokážu se soustředit vždycky jenom na jednu věc a těch informací a podnětů se kolem mě valí tolik, že je nestíhám zpracovávat, třídit a uvědomovat si souvislosti mezi nimi. Občas bývám vynervovaný a hůř se soustředím. O některých věcech vůbec nevím a jiné se mi nevybaví, když někdo, kdo už si to v hlavě lépe srovnal, očekává, že si by se mi vybavit měly.

Nejlepší odpověď
Drap

Změň zaměstnání, jiná rada neni.

Další odpovědi
Kepler

V přemíře požadavků je třeba udělat si přehled. Se stoupající významností nejníže umístit ty „k vyhnití“ – „maňána“ – „chce to můj šéf“. Hlavně je registrovat a vytřídit. Na dotazy a kritiku reagovat takto: mám jenom jedny ruce a jednu hlavu. Případně požádat šéfa o pomoc a hodit to na jinou hlavu.. On to to dělá úplně stejně 😎

Dochy

Ostatní pracovníci na stejné pozici to zvládají? Pokud ano, pak si buď musíš udělat nějaký systém, který Ti v tom pomůže, nebo opravdu změnit zaměstnání ☹
A nebo, pokud o pozici opravdu stojíš a oni stojí o Tebe, možná se poradit se šéfem. Třeba by bylo možné nějakým způsobem rozdělit práci tak, aby ty pro Tebe obtížné požadavky řešil někdo jiný. Třeba jemu dělá potíže něco jiného, co bys v pohodě zvládnul Ty,

elkon

Zřejmě na tu práci nemáš, jinak by se ti to nestávalo.

Ametyst

Nějak se to kolem nás hemží lidmi, co čekají, že se každy bude chovat tak, jak oni si představují. Měli bychom jim připomínat, že nejsme roboti, stejně jako nejsou ani oni.

paul1

Někdy jsem podobné pocity měl, když jsem ještě pracoval. Změnila se doba, nejhorší bylo se naučit kreslit na počítači, ale nějak jsem to postupně zmáknul. Takže je jedno dobré heslo, kterého jsem se držel a pomáhalo mi: Co se nedá rázem, to se poddá časem.

Mc Merkurion

… šel bych jinam, ve stresu se dělat nedá, ať za něj může kdokoliv, i třebas moje neschopnost …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.