12kolemjdouc

Co kdyz nemate cil?

Uz jsem dosahl sveho cile. Ted uz zadny nemam. Co dal? Nudim se.

Nejlepší odpověď
UPhelp

Život je cesta, nikoliv cíl. Zřejmě nemáš životní cíl/sen nebo si ho nenašel (=smysl, co bys chtěl dělat, v čem vidíš smysl/náplň života).
Jednoho cíle dosáhneš, ale objeví se další, které začneš dosahovat. O tom je život. Skončí to až na konci života. Životní cil je ŽIVOTNÍ.
Důležitá je ale ta cesta a né cíl.

Tady ale nic nenajdeš, žádné osvícení, žádný smysl života, svůj sen, své třebai skryté záliby nebo,vlohy,. To musíš v sobě a někde venku. Hledat, dosahovat.
Nudí se jen zhýčkaní, rozmazelní, děti, nešťastní, v depresích. Je neomezené množství toho, co se dá dělat. Statisíce, miliony možností.

Další odpovědi
Ametyst

Jak jsem už psala: odjet z republiky a zařídit si život v cizině není žádná nuda: řešit základní věci jako kde pracovat,kde bydlet, člověka dost zaměstná. Hlavně pozná nové lidi s jiným myšlením, a to je vždycky fajn.

autacek

Postav dům, zasaď strom, zploď syna.. to už všechno máš? Tak se vydej na cestu kolem světa.

Lurius

Pomáhej druhým

annas

Ale i cesta je cíl. Vaše nuda je vlastně jen čekáním na konec života.

Žijete v přítomnosti, takže kráčíte po určité cestě,, ta je pro vás nuda.
Ještě to připomínáte, myslíte na to, máte nudu i ve svých myšlenkách, takže cíl je „opět nuda“

Kráčíte cestou nudy, tedy dojdete k cíli, na jehož konci je opět nuda. Jenže po tomto cíli by měl začít nový začátek.

Takže hledejte novou cestu v přítomnosti, změňte své myšlení. Vše začíná ve vaší hlavě.

Uvědomte si, co je pro vás nuda. Nemáte co dělat, nebo se nedokážete pro žádnou jinou aktivitu nadchnout či někde se angažovat?

Takže brzy se vaše nuda může stát projevem či příčinou celé řady psychologických, fyzických,, ale i sociálních potíží. Už to, že podruhé o nudě píšete.

Proto by bylo vhodné navštívit psychologa.

Peníze jsou důležité k životu, ale nejsou všechno. Zmínil jste, že jich máte dost, takže uvažujte i o tom, že vám peníze štěstí nepřinášejí, když se nudíte. Chybí vám zřejmě bohatství duchovní, duševní, váš osobnostní rozvoj.

Neznám vás, mně by stačilo číst, pracovat, chodit do přírody , setkat se s kamarádem apod. Četba – duševní obohacení, poznání života jiných, naučit se vnímat kráse kolem sebe , i jiní mají problémy, jak je řeší. Ale třeba z odborné literatury získáte další poznatky.

Už jsem vám něco zmínila u podobné vaší otázky. Co radí na netu?

https://www.wi­kihow.cz/Jak-p%C5%99ekonat-nudu

L.G.

Nic se neděje, šéfe, stačí sny… 😉

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.