Avatar uživatele
SpiderRoy

Co když nemám na zaplacení ?

Zdravím, napadla mě taková kuriozní situace. Co kdybych tankoval benzín do auta. A po natankování bych zjistil, že u sebe nemám dostatečný obnos peněz na zaplacení. Jak se to řeší?
Nebo když jsem v restauraci, a nemám dostatek peněz za zaplacení pokrmu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 4079 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
radce

Není to nic kuriózního, je to celkem častá situace.
V případě benzínu jsou dvě možnosti, buď udělat „újezd“ a čekat že to projde anebo jít za obsluhou a zkusit řešit.
Pokud ujedeš, asi Tě najdou, dneska neznám čerpačku bez kamerového systému, pak je průšvih.
Pokud jdeš za obsluhou, můžeš se domluvit a nechat tak v zástavě třeba mobila (většinou nestačí), občanku (protizákonné) nebo klíčky od auta. Nejlepší bývá zaktivovat známého, kamaráda, příbuzného, vysvětlit situaci a poprosit aby požadované peníze přivezl.
Jeden můj známý takhle nechal na pumpě v zástavě patnáctiletého syna 🙂
V hospodě je to obdobné, ale pozor, tam často ochotně volají policii…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
lukas.zmizik

tak obojí se mě stalo:
natankoval sem a nebylo na zaplacení – nu tak sem panu prodavači nechal občanku – ale to ze zákona nesmím a prodavač moji občanku také ze zákona nesmí držet u sebe… nicméně pro klid duše pana prodavače jsme to tak udělali a já odjel domů pro peníze. horší bylo, že cestou pro peníze a zpátky sem vyjel ten benzín, co sem původně natankoval a musel sem tedy natankovat znovu…

a jídlo v restauraci? ano to bylo tuším ve Francii v restauraci. až bylo uvařené a na talíři, tak sem zjistil, že nemám peníze a říkal sem, ať to s prominutím odnesou. pak sem ještě chvíli seděl u svého stolu s psíma očima a servírka mě to nenápadně podstrčila, abych to snědl jakože jen tak – oni by to stejnak museli vyhodit. celé sem to zakončil menším trapasem, když sem zjistil, že mě to nechutná a rozhodně to nedojím.
Doplňuji:
doplnění k bodu jedna: už zase nebylo za co…

Upravil/a: lukas.zmizik

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ministri

Směnkou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Tak obvykle máš u sebe občanku a řidičák, když tankuješ, ne? 🙂 Ledaže bys šel s kanystrem pro benzín do sekačky pěšky. Čili si tě napíšou a pak jim to tam dovezeš. Málem jsem řešil podobnou věc, natankuji, jdu platit a jim nešly terminály na karty. Naštěstí jsem byl dost „ve vatě“ 🙂, tak jsem to zatáhl cash.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek