SpiderRoy

Co když nemám na zaplacení ?

Zdravím, napadla mě taková kuriozní situace. Co kdybych tankoval benzín do auta. A po natankování bych zjistil, že u sebe nemám dostatečný obnos peněz na zaplacení. Jak se to řeší?
Nebo když jsem v restauraci, a nemám dostatek peněz za zaplacení pokrmu.

Nejlepší odpověď
radce

Není to nic kuriózního, je to celkem častá situace.
V případě benzínu jsou dvě možnosti, buď udělat „újezd“ a čekat že to projde anebo jít za obsluhou a zkusit řešit.
Pokud ujedeš, asi Tě najdou, dneska neznám čerpačku bez kamerového systému, pak je průšvih.
Pokud jdeš za obsluhou, můžeš se domluvit a nechat tak v zástavě třeba mobila (většinou nestačí), občanku (protizákonné) nebo klíčky od auta. Nejlepší bývá zaktivovat známého, kamaráda, příbuzného, vysvětlit situaci a poprosit aby požadované peníze přivezl.
Jeden můj známý takhle nechal na pumpě v zástavě patnáctiletého syna 🙂
V hospodě je to obdobné, ale pozor, tam často ochotně volají policii…

Další odpovědi
lukas.zmizik

tak obojí se mě stalo:
natankoval sem a nebylo na zaplacení – nu tak sem panu prodavači nechal občanku – ale to ze zákona nesmím a prodavač moji občanku také ze zákona nesmí držet u sebe… nicméně pro klid duše pana prodavače jsme to tak udělali a já odjel domů pro peníze. horší bylo, že cestou pro peníze a zpátky sem vyjel ten benzín, co sem původně natankoval a musel sem tedy natankovat znovu…

a jídlo v restauraci? ano to bylo tuším ve Francii v restauraci. až bylo uvařené a na talíři, tak sem zjistil, že nemám peníze a říkal sem, ať to s prominutím odnesou. pak sem ještě chvíli seděl u svého stolu s psíma očima a servírka mě to nenápadně podstrčila, abych to snědl jakože jen tak – oni by to stejnak museli vyhodit. celé sem to zakončil menším trapasem, když sem zjistil, že mě to nechutná a rozhodně to nedojím.
Doplňuji:
doplnění k bodu jedna: už zase nebylo za co…

ministri

Směnkou.

Alesh

Tak obvykle máš u sebe občanku a řidičák, když tankuješ, ne? 🙂 Ledaže bys šel s kanystrem pro benzín do sekačky pěšky. Čili si tě napíšou a pak jim to tam dovezeš. Málem jsem řešil podobnou věc, natankuji, jdu platit a jim nešly terminály na karty. Naštěstí jsem byl dost „ve vatě“ 🙂, tak jsem to zatáhl cash.