samicek333

Co když mi v opravně ztratí mobil?

Ahoj, sice mi ho neztratili, ale málem ano. Řekli, že ho nemůžou najít, že už jsme si ho měli dávno vyzvednout, ale oni nám nedali vědět. Dneska se našel a už ho mám doma, ale co kdyby ho opravdu ztratili a já bych o něj přišla? Co by se dělo dál? Volali bychom policii, nebo by mi ho zaplatili? Jak by se to řešilo?

Nejlepší odpověď
bolak

On by se patrně jednoho dne zase našel :) , to by ho museli někomu dát omylem místo toho jeho telefonu a to se prakticky nestává, protože i kdyby ten tvůj telefon byl cennější, tak:

za 1) ta druhá osoba by přišla o všechna svá data, fotografie, kontakty a data jsou mnohem cennější komodita než nějakej kus plastu

a za 2) by se na to hned přišlo, protože by tam pořád přebýval jeden telefon

A řešilo by se to samozřejmě přes polici, což by celé to hledání ztraceného přístroje podstatně urychlilo, protože jak obchodník slyší slovo policie, nejen že má strach že bude nějak postižen, ale takovýto incident mu také může poškodit reputaci a může přijít o zákazníky.