dj.david1234

Co když koupím na aukro / nebo někde jinde kradenou věc?

Co když koupím já (nebo vy) kradenou věc po internetu (aukro, apod..) ?
Kdo riskuje potom vězení? Jak dokážu, že jsem si koupil třeba mobil přes aukro? Co když ten mobil co jsem koupil já, koupil i ten předemnou přes aukro? A co i když ten před ním koupil ten mobil zase přes aukro a teprve ten ho třeba našel a prodal?

http://www.no­vinky.cz/finan­ce/293670-nasli-jste-drahy-mobil-okamzite-ho-odevzdejte-jinak-riskujete-vezeni.html

Doplňuji:
:D no.. jen jsem do teď rád nakupoval přes aukro či sbazar.. Ale nechci aby u mě skončila kradená věc.. Proč mám být potrestán za to, že jsem si koupil věc přes aukro? Na nové věci prostě lidi nemají..
Příklad: Stejný mobil!
Nový mobil: 8000kč
Mobil z aukro: 2500kč

Normální člověk si raději koupí ten z aukra.

Odpovědi
sio

Na mne otázka působí, jako byste hledal návod, jak „vyprat“ kradené zboží.
V Aukru máte vedenou historii obchodování, určitě nebude problém dokázat, že bylo zboží zakoupeno či prodáno zrovna tam.
Doplňuji:
Tak to jsem ráda 🙂… Řekla bych, že pokud máte svůj účet na aukru, nemusíte mít obavy. A pokud vím, nedávno proběhly nějaké změny v zákoně, který se týká nákupu těchto věcí, pokusím se vám najít odkaz, nebo možná bude někdo rychlejší.

anonym

Bát se nemusíte, v současnosti ale platí, že kradenou věc policie vrátí majiteli. Peníze pak musíte vymáhat od prodejce.
Od roku 2014 (možná) bude platit nový Občanský zákoník a pokud kupujete v dobré víře( nevíte, že je věc kradená), tak vám zůstane ve vlastnictví.

sio

http://obcansky­zakonik.justi­ce.cz/cz/napsa­li-o-nas/9-koupite-kradene-auto-aniz-to-tusite-uz-vam-ho-nevezmou.html
Z toho jsem pochopila, že tohle bude zahrnuto v novém zákoníku, který se teprve připravuje. Zda je to správně, netroufám si posoudit. Ale k vaší otázce, Aukro má program ochrany kupujících, jiní solidní internetoví prodejci jej budou mít také.

dj.david1234

🙂 Děkuji za Váš čas 🙂 Alespoň se nemusím tak bát nakupovat levněji 🙂