TheMyss

Co když jeden člověk bez občanství zabije druhého člověka bez občanství na Antarktidě?J

Jaké zákony by platily?

Nejlepší odpověď
Drap

Člověk bez občanství by se do Antarktidy nedostal.

Další odpovědi
anonym

Nezáleží na občanství, souzen by si byl podle práva toho státu, kde je nejnižší sazba za vraždu.

Kelt

Každý člověk je snad občanem nějaké země. Nebo Antarktida je místo pro nepohodlné občany? Nemá náhodou Antarktida území rozdělené podle celké, které patří některému státu – možná podle zákonů příslušné země. Možná podle občanství a původu daných občanů. Proč tu někoho zajímá Antarktida, chcete se tam odstěhovat? Nebo chcete někoho zabít. Když o té Vaší otázce přemýšlím, napadá mě podobná. V nějaké zemi je zrušen trest smrti a jeden cizinec ve vězení zabije jiného cizince. Třeba Mongol zabije Kamerunce v Jihoafrické republice. Bylo to vybráno náhodou, předpokládejme, že ani v Mongolsku, ani v Kamerunu a ani v Jihoafrické republice není zavedený trest smrti, dotyční se nějakým způsobem dostali do vězení, ubytovny, cely. A bude se to posuzovat jinak v případě, že se jedná o turisty, nebo když se bude jednat o politické utečence, případně hledané mezinárodní zločince?

klumprt

Obávám se, že české zákony by byly na takového pachatele krátké. Ale nevím, jak je to se zákony jiných zemí např. USA. Případ by se posuzoval právě zřejmě podle té země, jejíž orgány by skutek zjistily, event. zadržely pachatele.

mosoj

Přestaň už zabíjet !

zzzzz

Postupovalo by se na základě mezinárodního práva.
Jinak platí, že v Antarktidě se vztahují na lidi zákony podle jejich občanství. Člověk bez občanství může existovat a proto je i na takovou situaci myšleno. Tak samo je to u sporu dvou občanů různých občanství, opět platí mezinárodní právo.