SengSS

Co když dám do přístroje baterii s menším napětím ?

Sníží se tím kvalita práce , například u baterky bude méně svítit nebo ne ? , jedná se o 1/4 menší napětí ale s větší kapacitou …

Nejlepší odpověď
mosoj

Jak která baterka. Moderní baterky s vysoce svítivými diodami mají napěťový měnič a stabilizátor proudu a svítí naprosto stejně do úplného vybití. Nestojí ale 50 Kč !
U ostatních přístrojů záleží typ od typu. Na př. fotoaparáty na tužkové baterky 1,5 V v pohodě fungují na nabíjecí aku 1,2 V

Další odpovědi
Michal Kole

napětí je něco jako mechanický tlak v e vodovodním potrubí.

když máš slabé čerpadlo, tak ti voda taky nevyleze do patra, ale bude téct jen v přízemí a ještě k tomu málo