dust8

Co, když člověk žil a bude žít mnoho životů, aby pochopil cenu a význam života?

Nejlepší odpověď
annas

Neznáte dílo K. Čapka Věc Makropulos?

Emilia Martyová, Elina Makropulos, a Eugenie a všechny zpěvačky, jejichž jméno začíná na E. M. jsou jedna a táž osoba, která se objevila před 337 lety v době vzniku Č. díla.

V „soudní síní“ vysvětlí Emilie recept na dlouhověkost, jak došlo k jeho dědictví, co s receptem dál.

Je zničená, protože sama poznala, že věčný život není žádná výhra, člověk už všechno zná a nudí se… . Tím všechny přesvědčí, aby návod na přípravu elixíru zničili. Věčný život je horší než smrt.

--
Hypotetická otázka, možná by člověk pochopil, že je dobře, že existuje smrt Stejně tak to poznala hrdinka Čapkova díla. .

Prodlužování života by zřejmě nemělo užitek, bohatí by žili stále, planeta by byla přemnožená, možná by se víc bojovalo, tedy vznikaly by války, šířily se viry atd.

Další odpovědi
zjentek

Nic, coby. Bezpochyby je bude žít. A ten, kdo cenu a význam pochopil, je už taky bezpochyby žil. Osobně neznám nikoho dalšího, kdo by znal cenu života.

elkon

Bláboly.

led

Napriek tomu, že som pre žila veľa životov, dnes žijem tak, akoby som žila len tento súčasný život. V tom je práve cena a význam života:
„Žite tak, aby ste naplno prežili práve ten jediný život, ktorý práve žijete.“
Nie ako"Emilia Martyová, Elina Makropulos, a Eugenie a všechny zpěvačky, jejichž jméno začíná na E. M. jsou jedna a táž osoba" (viď odpoveď annas) žila všetky životy, ako ako jeden dlhý život a preto spoznala, že
„věčný život není žádná výhra, člověk už všechno zná a nudí se…“
Žime svoj život naplno, bez ohľadu na čas, ktorý v ňom strávime.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.