zjentek

Co kdyby se časem ukázalo, že koronavirus může chytit vše živé?

Co bychom si potom počali? Já bych mne hned nesoudil jako blázna a trochu bych se zamyslel…

Momentálně se na světě skloňuje záhada, proč mizí včelstva shodou okolností na nejrozsáhleji koronavirem zasažených a pustošených územích, což je Italy, Spain, východ pobřeží Spoj. států… Shoda okolností? Skutečně? Jenže co když včely dostaly covida? Kdo tohle ví?

A co voda? svým složením je to přece komodita, ve které by si korovirus podlé všeho jistě liboval – chlad, vlhko… a komu by se líbilo, dostat po čase zpátky covida z ryby? To by se nám tady taky mohl covid doslova přelévat z kontinentu na kontinent do nekonečna!

Anebo stromy… Ty jsou přece taky živé, ne? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Edison

Myslím, že koronaviry potřebují ke své replikaci nějaké specifické látky, které se z daleka nevyskytují v každé buňce. Jistě na tom vědci pracují a dost toho též už vědi. Bohužel ne všechno.

Další odpovědi
Drap

Spousta věcí se ještě nezjistilo, ale už teď e jasné, že virus potřebuje ke svému množení buňku, která má tuk. Takže ve vodě by nepřežil.

Edison

Drape, myslíš, že by nepřežil? Pokud ho nic nenaruší, tak není důvod k nepřežití. Tuk v mýdle třeba narušuje jeho kapsidu. Takže ono to není tak jednoduché. Ve vodě se nejspíš nebude množit, ale jinak může přežívat – existovat nepoškozen, hodně dlouho.