dust8

Co kdyby někdo jezdil pořád dokola na kruhovém objezdu a blokoval dopravu?

Doplňuji: Tak jsem v tom zákonu od cukráře nic o pokutě nenašel.

Kolik by dostal?

Zákon je tu: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2000-361

Odpovědi
Edison

Tak sám by ji asi nezablokoval. Ale my máme ve firmě několik stejných aut a jsem si jist, že nám by se to podařit mohlo. A taky přemejšlim, za co by nás kdo mohl potrestat. Jediný, co by šlo… že by polda svým pokynem auta svedl pryč.

cukrar

Tak nastoupí zákon 361/2000, kde je na tuto a podobné situace pamatováno.
Zkusíte najít, kde to je napsáno, když si to nepamatujete?

EKSOT123

Všichni vědí, že tu blondýnku kvůli tomu vyhodili z autoškoly. Před kruháčem bylo napsáno 50 a ona se spletla v počítání o objela to 51krát.

cukrar

Nic jsem nepasl o pokutě, jen jsem sdělil, že na to je pamatováno v zákoně. Jde o názvosloví, páč já to blokování v otázce vnímám tak, že ten co jezdí dokola, omezuje plynulost dopravy. Jestli ale někdo hledá, že se na kruháku nesmí jezdit dokola, tak to nenajde, páč to nelze zakázat.
Páč řidič NESMÍ:

  1. omezovat plynulost provozu na pozemních komunikacích, zejména bezdůvodně pomalou jízdou a pomalým předjížděním.

OMEZOVAT PLYNULOST, toť dělá ten šofér na kruháku

Edison

Nojo, co když k tomu má důvod? Nemyslím k tomu zpomalování,m ale k tomu ježdění… Já si už taky párkrát kruhák projel kolem dokola…

cukrar

Edisone, proto píšu, že to není zakázané, jezdit dokola, pokud tím neomezuje dopravu. Proto takové obecné otázky nemám rád a odpovídal jsem schválně tak, aby někdo hledal v zákoně a našel proč to nelze. Bohužel, znalost zákona je mizivá.

Edison

Čéče… Cukráři.. já tam teda nic o tom, že by se nesmělo jezdit po kruhovém objezdu dokola nic nevidim. Ukaaa…