SengSS

CO kdyby amnestii nepodepsal premiér a ministr spravedlnosti co by se dělo ?

V ústavě se hovoří že aby vyšla v platnost dílčí amnestie prezidenta na kterou má právo dle ústavy Čr. je zapotřebí podpis Min. spravedlnosti a Premiéra , ale nenašel jsem jestli to je jejich povinnost či nikoliv , a co by se dělo v případě že by nepodepsali oba nebo některý z nich .

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud by některý z nich nepodepsal, tak by amnestie neplatila. Toto však u nás nehrozí, vždy se dohodnou. Něco za něco . Třeba slíbili Klausovi, že podepíší amnestii, za to, že on podepsal církevní restituce. Vždyď ono je to jedno, v důsledku stejně vše zaplatí poplatníci.

Další odpovědi
ponovotny

Těžko Klause vinit z amnestie. Snížení počtu odsouzených je evidentně státní zájem a to i přes to, že je dopředu jasné, že se velká část propuštěných záhy dostane do neřešitelných situací a naroste kriminalita. Hanba je amnestie pro ekonomické tr. činy a Klaus může být rád, že nežijeme v Libyi