Tizh19

Co/kdo je valcíř?

Nejlepší odpověď
Jikra

Všichni zůčastnění odpovědeli v zásadě správně.Nejblíž byla -marci1-. Nechci machrovat , ale jako mladý jura jsem nastoupil v r.63 do učení na Poldovku jako valcíř profilů. Tam se válcovali profily tvaru např . I, U, L, T, plocháče a kolejnice a kdysi i plechy. Valcířina byla, a leckde je i dnes velmi namáhavá práce v horku a hluku. Mimo jiné já osobně jsem tam tenkrát hákoval v provozu který zažil C&K mocnářství.To bylo děsný.

Další odpovědi
briketka10

řídí obsluhují stroje v hutnictví a válcují plechy..

Drap

Valcíř pracuje v hutích, na linkách, kde se válcují třeba plechy.

anonym

Dělník ve válcovně.
😉

marci1

Úkolem valcíře kovů je obsluha zařízení na válcování kovových materiálů za účelem výroby různých polotovarů.
http://www.oc­cupationsguide­.cz/cz/povol/po­volani.aspx?Par=835­.htm