Kepler

Co jste se naučili od taty? Fšecko, co umíte, je od taty?

Mně aspoň zapálil do motorek a naučil mě hledat hřiby. Na nic víc jsem vhodný nebyl, tak jsem se dal na chemii.

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=T3jMOT65cow

https://www.fre­epik.com/premi­um-photo/multige­nerational-men-standing-with-smile-looking-away_4361434.htm#pa­ge=2&query=fat­her+and+son&po­sition=27

Nejlepší odpověď
aliendrone

Eh, nemá smysl vypisovat. Mnohem zajímavější je co jsem se NENAUČIL, jakkoliv jsem se snažil – a to HODNĚ. Vati měl něco, čemu se říká „přirozená autorita“. Moc toho nenamluvil, (byl takový ten klidný, nevzrušivý typ, co spíš jedná, než mluví), ale stačil jen výraz, abys věděl která bije. Vlastně ani neznám nikoho, kdo by se tak prefektně uměl vyjádřit beze slov. Pouhým povytažením obočí tě „zjebal na 2 doby“, žes neměl nejmenších pochyb o tom, jak velký jsi pitomec a pokud nedejbože stiskl rty do úzké čárky…, no tak to bylo ZLE! :)

Bohužel jsem zdědil hodně po mutti, tudíž jsem spíš „expresivnější“ typ, který si občas rád jedovatě „zakomentuje“ (mutti POŘÁD něco brebentila, kdoví, možná tím kompenzovala vatiho málomluvnost :D) anebo prostě nemám/ nezdědil jsem takové nadání. Každopádně i když obě mé starší tvrdí, že jsem se v tomto směru hodně „potatil“ (gesta, mimika apod.), tak pokud mohu posoudit, MÉ pozvednutí obočí nemá na sourosemetriky takový ZDRCUJÍCÍ dopad jako vatiho ani náhodou, spíš tak z desetiny. :(
(A to jen když „se podaří“, někdy si bestie ze mne dělají vyloženě srandu, no něco TAKOVÉHO by u vatiho nepřicházelo v úvahu ani omylem a ve snu!!) :)

Každopádně tohle upřímně závidím borcům, kteří to zvládají (ne že by jich bylo moc, ale semo tamo na nějakého narazíš). Však víš jak to je, VŽDYCKY chceš to, co NEMŮŽEŠ mít. Tudíž z té snahy u mne vznikla výsledná tragtikomická kombinace, kdy „pořád klídek, pořád klídek“ (až se někteří diví), jenže pak „přeteče pohárek“ a výbuch! Naštěstí už ne tak často jako za mlada a pokud to takhle půjde dál, tak mi stačí odhadem tak 300–500 let a budu celý vati. ;) :D :D

BTW – zajímalo by mne, CO představuje fotka u otázky. Je třígenerační (děd, otec, syn) nebo jsou tam jen 2 generace? A pokud představuje jen 2 generace, je to děd s vnuky nebo otec se syny? Ha? ;) :)

Další odpovědi
NoFear

Nic. Neměl jsem s ním dobrý vztah a nic užitečného jsem od něj neměl. Možná vzor, kým nechci být.

quentos

Od „zploditele“ nic, po něm mám jen podobu. Nevlastní otec, to už je jiná – odmala mě učil, že „ženský se maj chránit“ (to teda pak „předved“ – nechal ji zaplatit dluhy, který on zavinil), v podstatě mě přived ke scrabblu (když jsem ho začal porážet, přestalo ho to bavit :{D>) a vypěstoval ve mně lásku k muzice.

marci1

Fšecko od taty a mamy: fungovat, flámovat, fandit, flákat, fotit, fidlat, flambovat, fingovat, fučet, felit, fakovat, foukat, fénovat, filmovat, fidlat, frčet, fingovat, fňukat, fachat, fachčit, fakturovat, fascinovat, fejkovat, felčařit, (vy)fiknout, (vy)fláknout, flamendrovat, financovat, fintit, fitnessovat, flekovat, fofrovat, folkovat, fotbalovat, frapovat, frflat, fušovat.
Fšecko mě fascinovalo. 🙂

Tabea

Toasty

nyjono

V podstatě nic.
Odešel, když mi bylo cca 14 let a vztah nikdy nebyl nic moc.Nikdy se nám jako rodině moc nevěnoval.

Jiří Bohumil

Tak takhle šťastného (viz třígenerační obrázek) jsem jej, bohužel, nezažil. Zemřel při tragické nehodě, když mu bylo 51 a mi 20. A nedožil se ani jednoho vnoučete, ani od mýho staršího bráchy. Ale věděl, že se mu první vnouče má narodit.
Ale teď přímo k vlastní otázce. Byl velmi hodný a měli jsme jej všichni moc rádi. A nedá se přímo říct, že, co jsem se naučil, naučil jsem se od něj. I když mně hodně ovlivnil, zejména při výběru mého budoucího povolání.
Byl vystudovaný elektrotechnik, kdy, v předválečných letech, vystudoval elektrotechnickou průmyslovku v Praze. Ve svém životě pak pracoval většinou na postech technických a zejména jako podnikový energetik, v několika závodech, kterými prošel.
Takže, když jsem se já rozhodoval, na jakou střední školu půjdu (původně jsem hodně inklinoval k automobilní průmyslovce, motorky, auta a motory byly moje hobby), tak mne nakonec přesvědčil, že ta „elektrika“ by pro mne byla možná lepší.
A nikdy jsem toho nelitoval. Motory jsem měl celý život jako hobby stále, ale mé povolání bylo výhradně elektrotechnického směru.
A nikdy jsem svého rozhodnutí, potažmo jeho rady, nelitoval.
Jinak to byl člověk velice trpělivý, spolehlivý a dá se říci i důsledný. V čemž jsem se snad také „potatil“. A rovněž velmi dobrý manžel, s velkou trpělivostí, neboť mamka byla spíše opačného „ražení“. Takže i v tomto byl, pro můj další život, velkým příkladem.
Byla velká škoda, že nás tak brzo opustil.
Tož, to vše jsem se „naučil od taty“.:-)

RyuzakiKate

Myslím, že by mě bejval mohl naučit toho víc, třeba poznávat stromy a rostliny, když měl vystudovanou lesárnu, ale spíš machroval a jako malá jsem poznala s jistotou akorát tis. Dal mi základy ke hraní na kytaru, ale jeho způsob učení byl pro mě spíš teror. Vypěstoval ve mně však náklonnost k deskovým i počítačovým hrám, seriálům a filmům s tajemnou sci-fi tématikou a dobré muzice, což téměř vždy imponovalo případným zájemcům :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

marci1

Já to vidím tak, že kluci čučí ven do zahrady, kde jim ženské připravují něco dobrého na papu a už se nemůžou dočkat. Říkají si: to si dáme do nosu! 🙂

aliendrone

marci1>>> Mno… Popravdě ani tuto variantu nelze vyloučit. Do fronty by se v takovém případě JISTĚ nestavěli (hrozí, že pokud se budou blízko ochomýtat, schytají loupání brambor nebo tak něco). ;) :D :D

Co mi ale přijde ZAJÍMAVÉ je fakt, že jste v odpovědi rovnou 2× (!!!) uvedla „fidlat“. Že by umělkyně? ;) :)

Ještě zajímavější je, že o5 2× (!!!!!!!!) totéž se slovem „fingovat“! Mno, pokud vím, tak nejčastější u žen není fingování loupežného přepadení apod., tudíž mne napadá – nechcete poslat adresu Keplera? To by MOHLO pomoci (pokud TO ovšem přežijete)! ;) :D :D

Našlo by se i pár dalších připomínek, ale NENÁPADNĚ je přejdu. Každopádně GRATULA k širokém rozsahu schopností. ;) :D :D

Kepler

alien: Jasně, že jde o 3 generace. Akorát ten prostřední je evidentně takový ten nedorostlý věčný kluk. Určitě koupil synovi elektrický vláček, ke kterému syna vůbec nepustí. Mě spíš zajímá, co zajímavého asi tak sledují přes to okno. Nejspíš tam věší prádlo nějaká mamina nahoře bez. Zatímco pro dědka je to už obnošená vesta, taťka z toho má jen prdel, za to vnouček neskrývá nadšení.. Mimochodem, teď ve mně uzrál plán, že až otevřou hospody, tak tam nalákám kámoše s tím, že je tam obsluha nahoře bez. Všichni pinglové tam jsou plešatí!

led

Podľa pohľadu oboch skôr narodených ide zjavne o radosť z pohľadu na výčap s pivom. Chlapec, sa teší spolu s nimi, pretože má nádej, až začnú čapovať, bude si môcť nasadiť ajznboňácku čapicu a začať vypravovať vlaky na vianočnej železnici. Tí jeho dvaja predchodci ho doteraz k nej nepustili. „Dědkové, jděte na pívo!“

aliendrone

led>>> Ó květinko popínavá (chlapožravá!), ladně obtáčející pole-dancovou tyč, pak prý že ženy jsou vnímavé a citlivé. (Možná ano, ale o hříšných ďáblových květech jako VY to NEPLATÍ!) ;) :D :D

Je nad Slunce jasné, že chlapi by na výčep (byť třeba jen pojízdný a ve výstavbě) blbě nečuměli. ROZUMNĚ a PRAKTICKY by již stáli ve frontě, čekajíc až se začne čepovat. NJN, ženská… ;) :D :D

Kepler>>> Jo, souhlasím s tebou, budoe v tom nějaká pipka (nebo i víc), jinak by se VŠICHNI při tom zírání tak radostně netlemili. Jen ve výkladu myšlenek jednotlivých postav se rozcházíme. Já to vidím asi takto:

  1. harant: „Jůůů, koukejte – nahatý ženský!“
  2. otec: „Paráda, vypadá to, že jdou sem!“
  3. děd: „Muehehe, ještě že jsem před měsícem zvýšil plot přístavbou z ostnatého drátu!“

led

aliendrone, tak to oni sú zamestnanci ČSD? A tie ženy idú na vlak do Lomu Veľkej Ameriky? https://www.hrad-karlstejn.cz/cs/ti­py-na-vylet/14245-lom-velka-amerika
https://www.hrad-karlstejn.cz/web­site/var/tmp/i­mage-thumbnails/110000/116­565/thumb__au­to_5100bd88df0075e780bbf­b26685378c0/po­kyny%20aktuali­zovane.jpeg