Co jste se na vojně naučili užitečného pro civilní život ?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Třeba postarat se sám o sebe,pracovat a žít v kolektivu.

Další odpovědi
baghira

Jednání s lidmi – a to myslím opravdu vážně. Mít pod sebou patnáct lidí, velet jim, organizovat jim život, ale na druhou stranu se o ně umět postarat a stát za nima, odpovídat za ně a k tomu ještě vydržet tlak od nadřízených, pro mě to byla docela intenzivní škola.
Ale i dobrý trenažér – člověk si mohl dovolit ledacos, když věděl, že to za pár měsíců stejně končí, a ať už posmolil cokoliv, nebude to v dalším životě nic znamenat :)

anonym

Opět se připojuji k baghirovi, dnes se tomu říká manažerské dovednosti.
V další práci jsem to ocenil.
Jinak to vyjadřuje okřídlené rčení, že vojna z kluka dělá chlapa.
A to ve všem všudy, tj. samostatnost, týmová spolupráce, odolnost proti odloučení, fyzická kondice (ranní rozcvičky, zrychlené přesuny apod.), pevný denní režim, různé manuální zručnosti a kvalifikace od elektroniky až po řidičák na náklaďák, ale hlavně osobnostní vyzrání, kázeň a zodpovědnost.
(P.S. Tato osobní odpovědnost by ti např. měla napovědět (pokud bys byl na vojně), že pokud už pokládáš další otázku na totéž téma, bylo by záhodno se zaregistrovat a neschovávat se za anonymem.

tom004

I když se říká,že to byli promarněné dva roky,tak s tím nesouhlasím.Sa­mostatnost,to­lerance,vzájem­ná snášenlivost,se­beovládání,po­řádek,ohleduplnos­t,a určitě,bych přišel na další.Takže,zas tak úplně promarněné roky,to nebyly.Navíc zastávám názor,že by klukům,prospěla i dnes.

Děda Louda

Vyhýbat se blbům a umět cokoli ošulit.

lexx

na vojně mě bavily akorát zbraně (SA58,Pi52,UK­59L,RPG7…) a spojařina (R123, R105,RF10) no a…levné pivo před revolucí za 2.50 Kčs desítka