Kilo

Co jsou zač „vodní bublinky“ na těle po spálení sluncem?

V sobotu jsem se spálil na slunci, dneska už to bylo v pohodě, ale teďka jsem byl na kole a na pažích a zádech mám průhledné bublinky, které nebolí, a když je zmáčknu, tak je v nich voda, nevíte, co s tím? Nemůže to být nadměrným zpocenim? Děkuju moc

Odpovědi
RyuzakiKate

To se jen potíš pod tou kůží, která by se jinak potom sloupla. Minulej rok jsem se šíleně spálila a po nějaké době jsem si zacvičila a najednou koukám na hrudník a strašně jsem se lekla, že vypadám jak ropucha :)

quentos

Docela obyčejné puchýře. Kromě nevystavování slunci bych s nimi nic moc nedělal.

Kepler

Až takové spálení sluncem jsem nezažil, ale může to být srovnatelné s případem popálenin 2. stupně. Nejdřív příjde zarudnutí pokožky (1. st) a pak puchýřky. S nadměrným pocením to asi nebude mít nic společného, ale o výpotky kůže se opravdu jedná. Mají ochrannou funkci a neměly by se odstraňovat.
http://www.le­karweb.cz/prvni-pomoc/spaleni-od-slunce