Rocker

Co jsou v ČJ neutra?

Dělám se synem domácí úkol,nevím zda jsou neutra všechna podstatná jména rodu středního,nebo jen určitého vzoru.

Nejlepší odpověď
annas

Všechna podstatná jména rodu středního se skloňují podle určitého vzoru (město, moře, kuře, stavení) a nazývají se neutra.

Další odpovědi
quentos

A je správně, neutra jsou všechna podst. jména rodu středního.

hanulka11

nevím jak jsi to myslel
rozlišuje rod mužský (lat. masculinum, počeštěně maskulinum),
ženský (femininum) a
střední (neutrum).

anonym

annas, několikrát jsi už odsuzovala podlé jednání těch, kteří si přečtou správnou odpověď, pak ji bez zvláštního přínosu a skrupulí opíší a pak se chlubí cizím peřím.
Jak to, že v poslední době ses snížila k témuž, v tomto případě od quentose, který průkazně napsal stejnou odpověď už před tebou.

kapka

Dr.Axle, v klidu! Už jsem volala na policii, budou na Odpovědích coby dup.
Koukněte, už jedou http://www.you­tube.com/watch?fe­ature=endscre­en&NR=1&v=5AUm­Vh_wB1w
Annas spravedlnosti neunikne, nikdo neunikne!