Co jsou to židovské Mikve?

Nejlepší odpověď
annas

Židovská lázeň mikve sloužila symbolickému rituálnímu očištění ortodoxních Židů před začátkem šabatu a svátků, u žen navíc po menstruaci, před svatbou a po porodu.

Vl. zk. podle I. Olbrachta – Událost v mikve

Další odpovědi
hanulka11

Mikve (hebrejsky: מקווה, doslova „sebrání“ nebo „shromáždění vody“), v češtině známá také jako Židovská rituální lázeň, je nádrž s přírodní vodou, která slouží k rituálnímu očištění

Zdroj: podle wikipedie

Miroslavst

V mikvi se dále košerují některé druhy nádobí vyrobené nežidovském prostředí před použitím v židovské kuchyni.
K ženské sekci současné mikve je často připojen kosmetický salón nebo kadeřnictví.
V Česku se dochovalo několik starých židovských lázní, jsou ale využívány převážně jako turistické atrakce.