homerjay

Co jsou to WAVky? Jsou bezpečné? Děkuji

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Bezpečné je snad relativně všechno, pokud se dělají pravidelné revize a případné opravy.

Další odpovědi
dědapetr

Přesně jak říká Michal Kole,vše je bezpečné pokud se s tím zachází jak má,včetně údržby a pravidelných kontrol.Hlavně se v tom nevrtat když tomu nerozumíme.

janek66

WAVky jsou plynová lokální kamna na vytápění.Nepot­řebují komín, spaliny se odvádí ven otvorem přes zeď zakončeným takovým tím děrovaným plechovým krytem.
Pokud se v nich nebude vrtat nějaký „odborník“ jsou bezpečná.

Plynová kamna.
Řekl bych, že jsou bezpečnější, než mnohé jiné plynové spotřebiče, jako sporák, nebo průtokový ohřívač a to z důvodu, že je spalování zcela odděleno od místnosti. Hoření probíhá v plechové komoře, která nemá žádné průduchy směrem do pokoje. Přívod vzduchu i odvod spalin probíhá přes otvor ve zdi, který je zakrytý takovým tím klasickým plechovým čumákem, co vypadá jako košík pro psa. Díky tomu je nižší riziko požáru a hlavně otravy CO2. I tato kamna ale musí být pravidelně revidována.

elektrikář

Občas se musí skontrolovat zda není průduch ucpaný.

majklhanz

Dobré informace jsem našel tady https://www.by­dletcesky.cz/proc-netopit-vafkami/