FlAsh_7

Co jsou to veřejné domy?

Nejlepší odpověď
annas

Veřejné domy – s známější jsou synonyma – nevěstinec, expresívně hampejz, vulgárně bordel, někdy i vykřičený dům.

Můžete se podívat do archívu, proč existují některá pojmneování.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-rika-nevestinci-bordel

V těchto domech ženy prodávaly za peníze svou lásku. Často je vidět ve filmech, že mladíc zde „studovali“ erotický život.

V Praze chtějí zrušit nevěstinec, kde pracuje asi 56 dívek. Nevěstinec je provozován v majetku města. Odborníci se ale bojí, že se dívky přesunou na ulici a do privátů a policie nebude moct nelegální byznys kontrolovat.

https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/pra­ha-chce-zrusit-nevestinec-divky-nebudou-pod-kontrolou-varuje-odbornik-40275365

Další odpovědi
Drap

Nevěstince

led

Verejný dom je zaužívané označenie pre podnik s erotickými službami pre zákazníkov (za úplatu).

zjentek má tiež pravdu, môže to byť dom prístupný pre verejnosť, aj keď sa toto označenie pre dom nepoužíva. Napríklad neviem si predstaviť, že by niekto nazval Obecný úrad „Verejný dom služieb občanom“, zdravotné stredisko „verejný dom zdravotných a sociálnych služieb“, alebo svoj obchod s potravinami „verejný dom s potravinami“ 🙂

zjentek

Domy na veřejnosti a pro veřejnost- veřejně přístupné, myslím (;

Rokio

Bordely.

ivzez

Jsou to budovy/domy, v nichž převážně ženy poskytují „specifické služby“.