Retko

Co jsou to uvěrové linky?

Staci kratce. Diky

Nejlepší odpověď
annas

Úvěrová linka je určena k financování potřeb provozního kapitálu ve formě krátkodobých výpůjček.
Před uzavřením jakéhokoliv formálního závazku k financování musí spořitelna provést finanční, právní a ostatní potřebné analýzy potenciálního dlužníka a následně získat schválení příslušných vnitřních úvěrových výborů (respektive úvěr schvalujících orgánů). Konečné podmínky se mohou lišit v závislosti na druhu podnikání, rizikovém profilu potenciálního dlužníka a době splatnosti.

Zdroj: http://www.csas­.cz/banka/con­tent/inet/cs/pro­duct_cs_106.xml?ca­tegory=5582

Další odpovědi
panenka

Úvěrová linka
Linka v sobě sdružuje po dobu jednoho roku možnost poskytnutí provozního financování, vystavování dokumentárních akreditivů a bankovních záruk. Úvěrová linka může být poskytnuta v Kč či v zahraniční měně. Dohodnuté produkty klient čerpá do výše celkového limitu stanoveného bankou pro celou úvěrovou linku, případně do limitu stanoveného pro jednotlivé produkty.

Výhody
•možnost čerpání více druhů provozního financování a závazků banky za klienta v jedné úvěrové smlouvě
•operativnost úprav struktury provozního financování klienta dle jeho potřeb
•zajištění úvěrové linky kryje všechny takto poskytované produkty
Úvěrová linka dává klientům široký prostor pro aktivní řízení provozního financování.

Čerpání, splácení a proběh financování

Úvěrová linka je pro jednotlivé produkty čerpána a splácena obdobně, jako kdyby tyto produkty byly poskytnuty pod samostatnými úvěrovými smlouvami, tj. jako:

•kontokorentní úvěr
•provozní úvěr poskytovaný ve fixních tranžích
•dovozní dokumentární akreditiv
•bankovní záruka
Obdobný je i průběh financování.

Zdroj: http://www.rb­.cz/firemni-finance/velke-podniky/uvery-financovani-obchodu-a-zaruky/uvery/u­verova-linka/