Nikkol

Co jsou to popravky?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Popravky

V roce 1880 bylo zvykem na americkém kontinentě pořádat popravky neboli hostinu den po svatbě. Popravky vždy pořádali rodiče nevěsty. Tento zvyk se v některých zemích dodržuje dodnes.

Zdroj: http://www.kras­nasvatba.cz/cz/ka­tegorie/jak-to-vsechno-zacalo.aspx
Doplňuji:
Později se tak označují dozuky jakékoli oslavy. Dnes ti „lepší z nás“ používají termínu after party.

Děda Louda

Za to divné slovo v mém textu (dozuky), si pozorný čtenář jistě dosadí správné, tedy dozvuky.